مهندسین مشاور ستاوند پاژ | اطلاعات روز معماری
مهندسین مشاور ستاوند پاژ-شرکت طراحی داخلی-شرکت ساخت هتل-شرکت بازسازی هتل-شرکت طراحی داخلی -شرکت معماری -شرکت طراحی داخلی معماری-شرکت مشاور غرب تهران-شرق تهران-مهندسین مشاور طراح مجتمع های تجاری-شرکت طراحی مدرن-طراحی کلاسیک معماری-تجهیز هتل
مهندسین مشاور-ستاوند پاژ-شرکت طراحی داخلی-شرکت ساخت هتل-شرکت بازسازی هتل-شرکت طراحی داخلی-شرکت معماری-شرکت طراحی معماری -دکوراسیون داخلی-هتل-طراحی دکوراسیون-شرکت طراح هتل 5 ستاره-شرکت مشاور هتل های 5 ستاره-شرکت طراحی مجتمع تجاری-مهدسین مشاور تهران
10117
rtl,page,page-id-10117,page-template,page-template-blog-large-image-whole-post,page-template-blog-large-image-whole-post-php,mega-menu-top-navigation,uix-shortcodes-body,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

اطلاعات روز معماری

همایش-ستاوند-پاژ

همایش پژوهش در علوم و مهندسی

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

همایش پژوهش در علوم و مهندسی

همایش پژوهش در علوم و مهندسی

همایش پژوهش در علوم و مهندسی

همایش پژوهش در علوم و مهندسی

همایش پژوهش در علوم و مهندسی
چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا به عنوان بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی،پژوهشی و اجرایی حوزه علوم مهندسی، علوم، علوم انسانی و عمران،معماری و شهرسازی آسیا در کشور تایلند و دانشگاه Kasem Bundit بانکوک بوده که به صورت دو کنفرانس مجزا همه ساله بدون هیچ تاخیری و به صورت حضوری در دانشگاه Kasem Bundit بانکوک برگزار می شود لذا تحت تایید تمام دانشگاه ها، سفارتخانه ها و سازمان های وابسته جهان می باشد و همچنین تمام مقالات پذیرفته شده آن نیز علاوه بر چاپ در کتاب و مجموعه مقالات کنفرانس در سایت های معتبر نمایه خواهند شد. چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا به عنوان بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه علوم مهندسی، علوم، علوم انسانی و عمران،معماری و شهرسازی آسیا در کشور تایلند و دانشگاه Kasem Bundit بانکوک بوده که به صورت دو کنفرانس مجزا همه ساله بدون هیچ تاخیری و به صورت حضوری در دانشگاه Kasem Bundit بانکوک برگزار می شود لذا تحت تایید تمام دانشگاه ها، سفارتخانه ها و سازمان های وابسته جهان می باشد و همچنین تمام مقالات پذیرفته شده آن نیز علاوه بر چاپ در کتاب و مجموعه مقالات کنفرانس در سایت های معتبر نمایه خواهند شد.

تاریخ برگزاری: 28 اسفند ماه 1397

مهلت ارسال اصل مقالات: 18 بهمن ماه 1397

تاریخ اعلام داوری مقالات: 9 اسفند ماه 1397

مهلت ثبت نام در کنگره: 13 اسفند ماه 1397

بیشتر بخوانید
photo_2019-01-14_11-41-02

حس مکان

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

حس مکان

حس مکان

 

 

حس مکان
چرا خانه و محل کار در سلامتی و حال شما تاثیر میگذارد؟ وقتی که صحبت از راحتی میشود، اولین چیزی که به ذهنتان می آید چیست؟ فضاهای مجلل، مبل ها زیبا و طراحی داخلی جذاب؟ گروهی این وسایل را به غلط جایگزین راحتی و آسایش میکنند، در صورتیکه آسایش و راحتی زمانی اتفاق می افتد که فضای شما بتواند خواسته های شما را برآورده کند که در این مورد، معماران نقشی اساسی بازی میکنند. معماران و طراحان، مسئول کیفیت بصری، حرارتی و آکوستیک فضاها و کیفیت هوای داخل فضاهایی از جمله در خانه و محل کار هستند. در قرن 12 ، شهرنشینان، 09 درصد وقت خویش را در فضاهای سرپوشیده میگذرانند. ما همواره تعادل و یا نبود تعادل در شرایط جسمانی، و محیطی را در فضاهای سرپوشیده تجربه میکنیم. با این نگاه، مفهوم آسایش روشن به نظر میرسد اما متاسفانه، آسایش به عنوان یک هدف جامع و کلی در معماری، به اندازه کافی به آن پرداخته نشده است. بالاتر از اندازه گیری ابعاد آکوستیک و بصری در یک ساختمان ، معماران باید یک فهم دقیق از یک کانسپت اصولی نیز داشته باشندکه مارا به سمت بهترین نتیجه در جهت آسایش و راحتی سوق بدهد. یک درک جامع از اینکه چگونه انتخاب مصالح تاثیر میگذارد در کیفیت فضاهایی از جمله اتاق های کنفرانس، خانه ها، تئاتر ها و … و همه تصمیماتی هستند که در طراحی و اجرا آسایش بیشتری برای فضاها ایجاد میکند.

 

بیشتر بخوانید
burj-al-arab-jumeirah

5 هتل لوکس دنیا

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

 5 هتل لوکس دنیا

هتل های لوکس دنیا

هتل های لوکس دنیاهتل های لوکس دنیا

 

1.هتل Emirates Palace واقع در اوظبی

 

 

 

 

2. هتل Rancho Valencia Resort & Spa واقع در سانتا مونیکا امریکا

 

 

 

 

 

3. هتل The Westin Excelsior, Rome واقع در رم

 

 

 

4. هتل Burj Al Arab Jumeirah واقع در دبی

 

 

 

 

 

5.هتل The Plaza واقع در منهتن امریکا

 

 

 منبع : According to readersdigest.ca 

بیشتر بخوانید
plasco

اعلام نتایج مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

اعلام نتایج مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو

اعلام نتایج مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو

اعلام نتایج مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو

اعلام نتایج مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو

 

«بسمه تعالی»

بیانیه هیئت داوران مسابقه معماری ساختمان پلاسکو نو

جلسه داوری مسابقه پلاسکو نو در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ در معاونت توسعه ساختمان و انرژی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی (کارفرما) با حضور امضاءکنندگان زیر تشکیل و نسبت به بررسی تعداد ۸۱ طرح دریافت شده، اقدام گردید.

در ابتدای جلسه در راستای رعایت بند ۲۳ بخش ۴ آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، مدیر مسابقه نتیجه بررسی طرح‌ها در انطباق با برنامه مسابقه را به همراه طرح‌های خارج از ضوابط و برنامه مسابقه به استحضار داوران محترم رسانید.

در ادامه هیئت داوران در خصوص روش داوری اجماع نموده و پس از سه بار رأی‌گیری به روش حذفی تصمیم گرفتند که در مرحله نهاییِ از بین ۱۳ طرح راه یافته به این مرحله، ارزیابی را به صورت رأی مخفی برای انتخاب ۱۰ طرح برتر امتیازدهی نمایند. 

طرح‌های ذیل به ترتیب رتبه اول تا سوم را احراز کردند:

رتبه اول: طرح به شماره mmbdzeuq به لحاظ خلاقیت، پاسخگویی مناسب به برنامه، اجرائی بودن و عطف نظر شاعرانه به حادثه دلخراش پلاسکو 

رتبه دوم: به صورت مشترک

الف: طرح شماره f66evxaq به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و خلاقیت ویژه در برخورد امروزین با موضوع پروژه

ب: طرح شماره ufjge8p8 به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و توفیق در دستیابی به حجمی بنیادین و قابل تعریف در مجموعه شهری با توجه به الگوی اولیه ساختمان پلاسکو

رتبه سوم: طرح شماره 36u4kfnn به لحاظ ایده‌ای متفاوت و خلاقانه در مقیاس یک ساختمان بلند مرتبه با تداعی هویت بازار ایرانی و همچنین به عنوان یک عنصر شهری که در مقیاس وسیع قابل مشاهده و قرائت است.

بنا به توصیه هیئت داوران، رتبه اول و رتبه دوم ( الف و ب ) قابلیت اجرا شدن را دارند.

طرح‌های شماره: imp7xeid و b7xhreyd و jjft7tav و afo9nivr و ikcevcwz و f51ctyxw و vhozrxso (بدون اولویت) حائز شرایط دریافت کمک هزینه مقرر در برنامه، می‎باشند.

داوران:

 • داراب دیبا
 • رسول میرقادری
 • حمیدرضا سپهری
 • امیر فرجامی
 • شهاب‌الدین ارفعی
 • پیروز حناچی (غایب)
 • مجید شاهسواری
 • سیدمحسن حبیبی نماینده دبیرخانه دائمی مسابقات معماری
 • علی خدا دادی نماینده دبیرخانه دائمی مسابقات معماری
 • محمد واعظی مدیر مسابقه 
 • شهاب‌الدین دربندی دستیار مدیر مسابقه
 • لیلا شوندی همکار دبیرخانه مسابقه    

 

نمونه طرح های رتبه 1 الی 3

طرح رتبه 1:

 

طرح رتبه 2 :

طرح رتبه 2 :

 

طرح رتبه 3 :

 

 

آکادمی نرم افزار کارگاه راهبردی سایت دپارتمان آموزشی 

بیشتر بخوانید

ضوابط طراحی طراحی زائر سرا

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

ضوابط طراحی طراحی زائر سرا

ضوابط طراحی طراحی زائر سرا

ضوابط طراحی طراحی زائر سرا

ضوابط طراحی طراحی زائر سراضوابط طراحی طراحی زائر سرا

اقامت به عنوان اولین و مهمترین کلید واژه در برنامه ریزی انواع سفرها مورد توجه قرار میگیرد. در سفرهایی که به قصد زیارت به شهر مشهد انجام میگیرد زائران بسته به توان مالی، بعد مسافت تا حرم مطهر و فصل زیارت، در هتل ها، مهمانپذیرها، خانه های کرایه ای، هتل آپارتمان ها و زائرسراها اقامت میکنند. با توجه به تعریف زائرسرا و در نظر گرفتن اقامت ویژه ی زائر در آن، بررسی نیازها و خواست های زائران، و اختصاص دادن بیشینه ی امکانات و خدمات مورد نیاز و ضروری زائر در این فضاها ضروری و منطقی به نظر میرسد. هدف از این پژوهش رسیدن به مولفه هایی برای طراحی فضاهای اقامت زائران در شهر مشهد است. در این پژوهش از طریق پرسشنامه های محقق ساخت، به استخراج خواست ها و نیازهای زائران در مورد ویژگی های فضای اقامت آنها پرداخته شده است. این خواست ها در قالب نمودار ارائه شده است.

 

ضوابط زائر سراضوابط زائر سرا-ستاوند پاژ

 

بیشتر بخوانید

استفاده از سقف کشسان در معماری

  |   انجمن تخصصی ستاوند پاژ   |   بدون دیدگاه

استفاده از سقف کشسان در معماری

استفاده از سقف کشسان در معماری

استفاده از سقف کشسان در معماری

استفاده از سقف کشسان در معماری ( نمونه موردی هتل میثاق مشهد )

در گذشته نه چندان دور معماران و کارشناسان برای طراحی فضای داخلی ساختمان ها تنها به نمای کف و نهایتا دیوار ها توجه می کردند و از قابلیت فراوان سقف ساختمان ها برای ایجاد نمای بهتر حاصل شده بودند تزیینات سقف ها تنها به گچ بری های سنتی و مدرن خلاصه میشد این موضوع در فضاهای غیر مسکونی مانند ادارات و اماکن عمومی مثل بیمارستانها تالارها و هتلها به معضل بزرگ تری تبدیل شده بود. از طرفی در این فضاها به منظور استفاده هرچه بیشتر از محیط محل عبور تاسیسات ساختمانی به سقف انتقال داده می شد و از سوی دیگر وجود سقف های سابق خود مشکلی برای برای تعمیرات و بازرسی تکنیسین ها محسوب می شد. علاوه بر این در چنین اماکنی به دلیل وسعت زیاد زیربنا ایجاد سقف های ثابت با تزیینات زیبا هزینه زیادی را بر دوش مدیران قرار میداد و استفاده از سقف های کاذب معمولی و مربعی شکل مربعی شکل ظاهری یکنواخت و گاه خسته کننده به محیط می داد.عوامل متعدد دیگری مانند سرعت اجرا و استحکام سقف ها نیز از چالشهای پیشروی برای ساختمان سازها به حساب میآمدند:

برای ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید .

 

سقف کشسان

 

تهیه و گرد آوری تیم تحقیق و توسعه ( R&D ) ستاوند پاژ

آذر 1397 - 19 دسامبر 2018

 

مجتمع اداری -تجاری گوهر شاد برندگان جایزه معمار 97 پروژه ایران مال آسانسور روملس 

بیشتر بخوانید

پدافند غیر عامل چیست؟

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

پدافند غیر عامل چیست؟

پدافند غیر عامل چیست؟

پدافند غیر عامل چیست؟

پدافند غیر عامل چیست؟پدافند غیر عامل چیست؟

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.

در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند

پدافند غير عامل در شبکه هاي توزيع به اصولي پيشگيرانه اي اطلاق مي شود که با انجام آنها ضريب اطمينان شبکه بالا رفته و در مواقع بحران خسارت وارده کاهش مي يابد همانند مقاوم سازي پايه ها، نصب اسپيسر و ....

پدافند غیر عامل

مسابقه المان نوروزی اصفهان آسانسور روملس تحلیل برج آزادی 

 

 

 

بیشتر بخوانید

شرح خدمات هتل

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

شرح خدمات هتل

ضوابط استاندارد کیفیت خدمات هتل

ضوابط استاندارد کیفیت خدمات هتل

ضوابط استاندارد کیفیت خدمات هتلضوابط استاندارد کیفیت خدمات هتل

دفتر امور مراكز و خدمات گردشگري و استانداردسازي

ضوابط استاندارد كيفيت خدمات گردشگري

در راستاي اجراي ماده 10 آئين نامه ايجاد ، اصلاح ، تكميل ، درجه بندي و نرخگذاري تاسيسات گردشگري و نظارت بر فعاليت آنها و تبصره ها ي ذيل آن ومشخص شدن ملاك هاي ارتقاء سطح خدمات و سرويس دهي هتل هاي كشور ضوابط فني و بهداشتي و شرح مشخصات خدمات ، تجهيزات و درجه بندي و ارتقاء كيفيت خدمات اينگونه واحدها ، تدوين شده است.

منابع و مأخذ:
- قانون توسعه صنعت ايرانگردي و جهانگردي
- تحقيقات انجام شده در خصوص استانداردسازي گردشگري
UNWTO - تصويب نامه ها و مقررات موجود در
- آئين نامه ايجاد ، اصلاح ، تكميل ، درجه بندي و نرخگذاري و نظارت برفعاليت آنها

شرح خدمات هتل ها

مسابقه المان نوروزی اصفهان آسانسور روملس BIM در شرکت مهندسان مشاور ستاوند پاژ پروژه نیشکر اهواز 

 

بیشتر بخوانید

طراحي و اجراي المان هاي شهري به منظور استقبال از نوروز ۹۸ با تأكيد بر استفاده از گياهان

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

طراحي و اجراي المان هاي شهري به منظور استقبال از نوروز ۹۸ با تأكيد بر استفاده از گياهان

فراخوان طراحی المان شهری اصفهان نوروز 98

فراخوان طراحی المان شهری اصفهان نوروز 98

 

سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان در نظر دارد به منظور استقبال از نوروز ۹۸، فراخوان طراحي و اجراي المان­هاي سبز شهري با تأكيد بر استفاده از گياهان را با هدف دستيابي به ايده هاي خلاقانه و نو برگزار نمايد. لذا  از هنرمندان رشته‌هاي مختلف، دعوت مي­گردد آثار خود را با بهره‌گيري از تكنيك‌ها و مواد گوناگون در اين فراخوان شركت دهند. دبيرخانه اين فراخوان آماده دريافت آثار محيطي اعم از حجم، المان، چيدمان، هنر محيطي، هنر تعاملي و... در چارچوب شرايط اعلامي و با ويژگي‌هاي ذيل مي ­باشد: 

-         برخورداري از حس شكوفايي، طراوت و تنوع رنگي متناسب با فصل بهار

-         تأكيد كننده بر هويت تاريخي و فرهنگي شهر اصفهان

-         گويايي و توان برقراري ارتباط با مخاطب عمومي

-         نو بودن در محتوا و فرم؛ پرهيز از ايده‌هاي تكراري

-         زيبايي و زيباسازي چهره‌ي شهر

-         استفاده خلاقانه از فضاهاي عمراني و محيط هاي شهري و ترجيحا طراحي متناسب با نقاط مشخص(ميادين و گذرگاههاي شهر)

      -     قابليت اجراي بهينه و توليد كيفي 

  الف) آيين‌نامه پذيرش آثار

آثار هنرمندان، ابتدا در هيأت انتخاب اوليه بررسي شده و در صورت تاييد، به مرحله داوري ارسال خواهد شد.

 ب) شرايط و مقررات ارسال آثار

۱. شركت در فراخوان براي تمامي افراد حقيقي، حقوقي و به صورت گروهي از سراسر كشور امكان پذير است.

۲. آثار ارسالي بايد در چارچوب ويژگي‌هاي مطرح شده در فراخوان، باشند.

۳. در تعداد طرح‌هاي ارسالي ‌محدوديتي وجود ندارد و به هنرمندان توصيه مي‌شود به مضامين و محورهاي موضوعي جديدتر توجه ويژه داشته باشند. 

۴. هنرمندان مي‌توانند در مرحله اول، طرح خود را در قالب ماكت و يا تصوير ارائه كنند. (ارائه ماكت ترجيح دارد). همچنين ارائه‌ي فرم ثبت­نام هنرمند و اثر الزامي است. هنرمند بايستي ماكت يا پوستر اثر خود را از طريق پست يا مراجعه حضوري (به نشاني دبيرخانه) در تاريخ مقرر تحويل نمايند.

۵. از درج نام پديدآورنده بر روي تصوير يا ماكت اثر خودداري شود. اما درج عنوان براي اثر و توضيح مختصري درباره‌ي اثر بلامانع است. به ازاء هر اثر يك كد پذيرش اعلام خواهد شد كه مبناي پيگيري در مراحل بعدي خواهد بود.

۶. تصوير اثر بايد پوستري شامل سه عكس از زواياي مختلف ماكت يا نماي سه‌بعدي طرح باشد، به نحوي كه تمام ابعاد و زواياي اثر، رنگ و بافت آن قابل مشاهده باشد. هر پوستر بايد در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتي‌متر (افقي) با كيفيت ۳۰۰Dpi ، در فرمت jpg و به صورت RGB تهيه شده و پس از پرينت، ترجيحاً روي فوم‌بورد تحويل شود. بايد از قراردادن هرگونه بافت، رنگ و تصوير خام در پس‌زمينه خودداري گردد، اما استفاده از بافت شهري و شبيه‌سازيِ جانمايي فرضي اثر در مبلمان شهري توصيه مي‌شود.

فراخوان طراحی المان شهری اصفهان نوروز 98

۷. طرح ها مي­بايست داراي دتايل اجرايي دقيق بوده و برآورد هزينه ساخت آن مشخص گردد.

۸. ضروري است از ارسال آثار تقليدي و كپي پرهيز شود. در صورتي كه دبيرخانه، كپي بودن يك اثر را احراز كند، حق دارد حتي پس از انتخاب اثر، آن را از دور انتخاب يا توليد حذف كند. در صورت الهام‌گيري از آثار هنري ديگر نيز، هنرمند موظف است تصوير اثر مزبور را نيز ارائه نمايد.

۹. آثار ارسالي به هنرمندان برگردانده نخواهد شد. مالكيت معنوي آثار «منتخب»، متعلق به شهرداري اصفهان خواهد شد و كپي برداري از آن براي هنرمند مجاز نخواهد بود.

۱۰. دبيرخانه در تاييد يا رد آثار براي توليد و اكران مختار است. در صورت گزينش اثر در مرحله‌ي نهايي، مسئوليت اجراي آن ترجيحاً با ارائه‌دهنده خواهد بود.

 فراخوان طراحی المان شهری اصفهان نوروز 98

ج) تقويم زماني:

آخرين مهلت ارسال مدارك: ۱۵/۱۰/۹۷

اعلام نتايج داوري: ۳۰/۱۰/۹۷

 د)جوايز:

نفر اول: ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ريال به همراه لوح تقدير

نفر دوم: ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ ريال به همراه لوح تقدير

نفر سوم: ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ريال به همراه لوح تقدير

 ه)نحوه ارسال آثار:

مراجعه حضوري و يا ارسال مدارك به دبيرخانه

  و) آدرس دبيرخانه:

اصفهان، خيابان ۲۲ بهمن، مجتمع اداري اميركبير، سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان

 ز) كسب اطلاعات بيشتر:

از طريق مراجعه به سايت سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با آدرس:  www.isfahan.ir/parkha  ,  و يا تماس با شماره تلفن ۳۲۶۷۴۰۰۰-۰۳۱  (داخلي ۱۶۸) 
 
 
 
 
 
 
 
بیشتر بخوانید
bim

شرح خدمات BIM

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

شرح خدمات BIM

شرح خدمات BIM

شرح خدمات BIM

شرح خدمات BIM

مدلسازی اطلاعات ساختمان، خدمات و اهداف آن

بیم (BIM) چیست؟

مدلسازی اطلاعات ساختمانی (بیم – BIM) یکی از امیدبخش ترین پیشرفتهای صنعت ساختمان اعم از معماری، مهندسی و ساخت است. به وسیله ی این متدولوژی یک یا چند مدل عینی دیجیتالی از ساختمان تهیه می شود. این مدلها از طراحی فازهای مختلف پروژه حمایت می کنند و امکان تجزیه و تحلیل و کنترل بهتری را نسبت به روشهای دستی پیشین فراهم می نماید. این مدلهای کامپیوتری شامل تمامی اطلاعات لازم هندسی و غیرهندسی مانند قیمتها، انرژی، زمان ساخت، نحوه نصب و راه اندازی، طول عمر، نحوه استفاده و غیره است.

همچنین بیم قادر است بسیاری از فعالیتهایی را که در زمان ساخت یک ساختمان ملزوم آن است در خود بگنجاند، مانند پایه ریزی شرایطی برای طراحی و ساخت بخشهای جدید، تغییرات نقشها و ارتباطات میان دست اندرکاران پروژه و مسایل مربوط به بهره برداری و نگهداری از ساختمان. اگر بیم به خوبی در یک پروژه پیاده شود، می تواند فرآیند طراحی و ساخت را هر چه بیشتر یکپارچه می سازد و نتایج بهتری چه به لحاظ هزینه کرد و طول مدت ساخت و چه در مدیریت بهره برداری از آن در طول عمر مفید آن حاصل خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات کامل بیم توسط ستاوند پاژ و شرح خدمات این مجموعه ، کلیک کنید:

شرح خدمات BIM

 

 

ضوابط زائر سرا

سقف های کشسان در معماری  

 

 

 

BIM در شرکت مهندسان مشاور ستاوند پاژ مسایقه جایزه معمار 97 تحلیل برج آزادی BIM در ساختمان آسانسور روملس مسابقه المان نوروزی اصفهان 

 

BIM

بیشتر بخوانید
photo_2018-12-04_11-19-37

نکات کلیدی در طراحی مجتمع تجاری

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

نکات کلیدی در طراحی مجتمع تجاری( نمونه موردی مجتمع تجاری آرمان)

 طراحی داخلی مجتمع تجاری

 طراحی داخلی مجتمع تجاری طراحی داخلی مجتمع تجاری

مراکز تجاری از جمله پرجاذبه ترین نقاط شهر محسوب میشوند و جایی هستند که معمولا در بیشتر ساعات شبانه روز مشغول فعالیتند. اختصاص فضاهای ویژه به این فعالیت به نحوی که آسایش مردم در انتخاب و خرید کالای مورد نظر فراهم باشد، همواره در شرق و غرب عالم رواج داشته است. امروزه مراکز تجاری ساختمان های نوینی هستند که به منظور رفع نیاز خریداران و بهبود اقتصاد مشترک بین چند صنف ایجاد میگردند. تاسیس یک مرکز تجاری در یک مجموعه شهری بازتابی بصورت پایدار از رشد فیزیکی و اجتماعی آن میباشد.

 ادامه مطلب را میتوانید از فایل زیر دانلود کنید . 

 ادامه مطلب : نمونه موردی مجتمع آرمان

 

مسابقه میرمیران 97مسابقه ساختمان سال BIM در شرکت مهندسان مشاور ستاوند پاژ 

بیشتر بخوانید
دیکشنری

دیکشنری معماری منظر

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

دیکشنری معماری منظر

دیکشنری معماری منظر

دیکشنری معماری منظر دیکشنری معماری منظر

فایلی که در ادامه برای دریافت قرار داده میشود به صورت زبان انگلیسی است و به عنوان یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای دانشجویان و مهندسان منظر به عنوان یک مرجع می تواند کارگشا باشد . لند اسکیپ آرشیتکچر-

دریافت به صورت فایل پی- دی-اف

دانلود دیکشنریDictionary of Landscape Architecture

تماس با ما مسابقه المان نوروزی اصفهان 

 

بیشتر بخوانید
پوستر-طراحی سوریه

فراخوان مسابقه بین المللی طراحی «یادمان – احیای سوریه»

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

فراخوان مسابقه بین المللی طراحی «یادمان – احیای سوریه»

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

فراخوان مسابقه یادمان احیای سوریه

برگزار کننده: مجموعه UNI یک شبکه اجتماعی شامل جامعه مشترکی برای افراد خلاق است که UNFUSE به عنوان زیر مجموعه ای در مباحث معماری در آن فعالیت می کند. هدف اصلی آن شکست روابط سنتی و ورود به دوره جدیدی از تبادل اطلاعات و یاد گیری و خلاقیت جمعی است تا با این راه به تحولات عظیمی در ایده پردازی معماری، شهرسازی، جامعه، فرهنگ و طبیعت برسیم. مکانی برای ابتکارات تحقیقاتی و ایجاد بستری برای طراحان در نقاط مختلف جهان و به دور از هرگونه حد و مرزی برای رساندن فضای انسان ساخت به حد کمال خود. (unfuse.uni.html)

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

فرضیه:
جنگ، وخیم ترین عامل نابودی طبیعت و مصنوع بشر قلمداد می شود. سوریه، کشوریست با تاریخ کهن و در شرف گذراندن یک سال دیگر از دوران مقابله با خشونت. این چالش در جغرافیای سیاسی خاورمیانه، همواره بوده و باقی مانده است. نقطه عطفی در بازی قدرت بزرگ؛ اوج بی ثباتی؛ و یک تراژدی انسانی ویران کننده است. به نظر می آید واکنش جوامع بین المللی به سوریه بیشتر جذب این جنبه ها، به جای اولویت بندی مسائل بشری بوده است.

با توجه به شرایط فعلی، اختلاف میان نیروهای شورشی با حکومت در کنار نا آرامی های دیگر و درگیر شدن قدرت های جهانی در جنگ، رهایی و امنیت راهی به نظر دشوار در پیش است. جدای از هرج و مرج های پدید آمده، سوریه بیشتر از آنچه که داشته از دست داده است و این اصلی ترین فقدانی است که حس می شود. مردم این معضلات را غیرقابل حل و شرایط فعلی را بسیار به دور از هرگونه تدبیر اندیشی می دانند.
اما چرا چنین شرایط پیچیده و متضادی پدید آمده که غیر قابل حل می نماید؟

پایان جنگ (؟)
نقطه عطف اتفاقات اخیر در ماه مارس سال ۲۰۱۱ طی انفجاری مهیب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی را به جنگی خونین و طوفانی از خشونت منجر کرد. البته مخالفت مردمی در سوریه قدمت بیشتر از این دارد اما این نقطه جوش حکومت سوریه در مقابل شورشیان بود. که در این شرایط بغرنج انواع جناح ها و گروهک های فرعی نیز روز به روز رشد کردند و باعث هرچه پیچیده تر شدن این جنگ شدند.

در این میان مردم سوریه، که کمترین سهم در به وجود آمدن این التهابات را داشتند، متحمل بیشترین صدمات شدند.
در آستانه هفتمین سال این نا آرامی ها، گزارشات نشان می دهد که صدمات ناشی از جنگ پدید آمده، نزدیک به چهار برابر کل درآمد ناخالص سال ۲۰۱۰ سوریه شده است. مال و جان مردم به شکل پیمایش ناپذیری از دست رفته. میراث فرهنگی و گردشگری سوریه نیز روز به روز طی این جنگ رو به نابودی می رود و باعث کاهش حداقل کیفیت های اجتماعی و کلیدی شهر های مهم در سوریه می شود.

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

موضوع:
هزینه های جنگ را نمی توان اندازه گیری کرد اما آنچه سوریه باید بپردازد، قطعا از حد توانش بیشتر است. در این خلال، حکومت در تلاش برای کسب سرمایه است اما کشورهای ناظر بر این جنگ همچنان سرمایه گذاری در این شرایط را پر ریسک قلمداد می کنند و با محافظه بسیار وارد می شوند. اما حتی اگر فرض بر آن باشد که این درگیری به طور کامل حل شود، سرمایه گذاری با تمرکز بر انگیزه های دیپلماتیک خواهد بود و نه مشکلات. در حقیقت مردم پس از پناهندگی در اردوگاه ها در حال بازگشت به خانه های ویرانه خود هستند، اما به شرایطی باز می گردند که اصلا با گذشته قابل مقایسه نیست و زندگی آنان مختل شده است.

تنها امید سوریه بازسازی اماکن تخریب شده است که می تواند منطقه را متحد کند. این مهم هزینه ای گزاف می خواهد که هیچ جناحی، امکان و همچنین توانایی تامین آن را ندارد. حتی برای رفع نابسامانی سوریه، به یک معاهده صلح نیاز خواهد بود که سطح همکاری اقتصادی بین طرفین خارجی یا داخلی و مردم را در سطح بین الملل ایجاد کند. بدون آن، سوریه از بین خواهد رفت.

چالش: احیای یک خاطره
چالش: اولین قدم همکاری با (الف. ساخت یک خاطره) شروع می شود که با یک (ب. عملکرد) و توسط (ج. ساکنین شهر)ی که تخریب شده اما همچنان (د. از اهمیت بسیار)ی در سوریه برخوردار است.

الف. خاطره
برای پذیرش فاجعه ای که امروز اتفاق افتاده است و در اینجا بازسازی می شود. در ایجاد امید، توجه به خاطرات اهمیت به سزایی دارد. همچنین اندوه از دست دادن چیزی نیز بر خاطرات انسان تاثیر بسزایی دارد. خاطره خود انگیزه ای است که با کمک آن از تکرار اشتباهات جلوگیری می کنیم. همانطور که خشم و غضب، اعتماد، یادآوری، افتخار، پتانسیل به مردم یاد آوری می کند که همواره راه برگشتی وجود دارد. خاطره ای که ایجاد انگیزه ای می شود که از گذشته بهتر شویم. در اینجا هدف استفاده از روشی معمارانه است که باعث بر انگیختن خاطره جمعی گردد.

حافظه تجسمی به عنوان دری به سوی اتحاد مردم و اتصال گذشته به آینده است. همانگونه که مشخص شد خاطره، یک مفهوم چند بعدی است و تنها به غم و اندوه محدود نیست که طبعاَ نباید باشد.

 

برای دیدن مسابقه ساختمان سال 97 کلیک کنید .  

ب: عملکرد: برنامه
با توجه به شرایط اقتصادی سوریه، معماری فضاهای عمومی با هدفی عملکردی، می تواند به نیازهای اقتصادی بسیاری پاسخ دهد. این مفهوم عملکردی می تواند از طریق حس تعلق به مکان و ادراک پویایی گذشته تاریخی شهر و یا اینکه از باز تعریف مفاهیم امروزی و نیاز انسان مدرن پدید آید.

طبعا در این رویکرد تمرکز اصلی بر روی مردم است؛ و نه یک رویکرد و گرایش سیاسی. این عمل، ترکیبی کیفی است از برآوردن نیازهای بستر و در عین حال ساخت معیاری برای معماری آینده شهر؛ همچنین بذر امید تازه ای را به سوریه می بخشد.

ج. شهروندان محل: حلب
حلب شهریست با قدمت چند هزار ساله و میراث فرهنگی غنی که بسیاری توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. که متاسفانه به یکی از میادین کلیدی جنگ سوریه بدل شده که باعث تخریب بسیاری از این میراث با ارزش گشته. هنگامی که مردم به شهر خود برای بازگشت به زندگی پیشین خود وارد می شوند، با فجایعی عظیم از تخریب و ویرانی روبرو می شوند. امروز آنچه که از بازارهای سرپوشیده، مساجد، محلات تاریخی که پیش از یک دهه گذشته با جوش و خروش زندگی عمومی همراه بود، جلوه بسیار ضعیفی باقیست.

به عنوان یکی از تاریخی ترین تمدن های بشری، حلب شاهد دودمانهای پادشاهی و امپراطوری ها و طبعا جنگ های بسیاری در میان تمدن های مختلف بوده. این موضوع نشان دهنده تاثیر فرامنطقه ای این شهر نیز بر مناطق اطراف است. با وجود فراز و نشیب های فراوان، حلب همواره روی پای خود ایستاده و زندگی و تجارت مردم را با رونقی بیش از پیش ادامه داده است و تاریخ نشان داده که همواره هدف گردشگران و جهانگردان بوده است. با این وجود این شهر نقطه عطفی برای تصمیم گیری های حکومت سوریه بوده و قطعا مکان مناسبی برای آغاز صلح طلبی در سوریه خواهد بود.

 
برای دیدن جایزه میرمیران 97 کلیک کنید .  

د. سایت های مهم سوریه: سرای کبیر حلب
سرای کبیر، آنطور که تصور می شود در گذشته موقعیت فرمانروایی و حکومت بوده، جایگاه عظیم خود را به عنوان یک سازه حکومتی شهری تاریخی حفظ کرده است. طی جنگ های تاریخی چندین بار این دژ مورد تخریب قرار گرفته. نیروهای دشمن طی عملیاتی زیرزمینی باعث انفجار بخش عظیمی از این مجموعه شدند. سایت مد نظر برای طراحی این مسابقه در کنار این مجموعه و در لبه دیوارهای این دژ عظیم تاریخی قرار گرفته است.

سایت:
مساحت: ۱۱,۲۱۱ متر مربع

مختصات جغرافیایی: ۳۶°۱۱’۵۰.۴۵”N, 37° ۹’۴۶.۳۷”E
موقعیت: سایت سرای کبیر حلب، سوریه
کاربری پیش از تخریب: زیرساخت های حکومتی بوده که قرار بر آن بود تا بازتعریفی برای هتل و اماکن اقامتی گردد.
تنها محدودیت در ساخت شامل دو موضوع است: ارتفاع بیش از ۴۵ متر (۵ متر کمتر از قلعه) غیرمجاز است. و از چهار طرف به عمق ۷.۵ متر عقب نشینی دارد.

جو حاکم: خلا سیاسی
شرایط کشور:
آنطور که به نظر می رسد جو آرامی در جنگ پیش بینی می شود. اما لاجرم شرایط پیچیده سیاسی همچنان حاکم است و تا حل شدن مشکلات راه بسیاری باقیست. اما آنچه مسلم است جمعیت غریب به اتفاق مردم با قاطعیت تمام با جنگ مخالفند و خواهان بازگشت به شهرهای خود هستند. و هیچ یک از مجموعه های درگیر در جنگ برای شرایط زندگی مردم پس از جنگ به تدبیری نرسیده اند.

شرایط شهر:
همانطور که مشخص است، دولت سوریه خود یکی از عوامل پدید آورنده پیچیدگی فعلی است اما از طرفی خود بر اثر صدماتی که بر بناهای تاریخی شهر حلب آمده متضرر شده است. این مکان نیاز به بازتعریف یک چارچوب برای شرایط و بستر فعلی دارد. ما از این خلا سیاسی برای باز پس گیری این مکان برای مردم استفاده کردیم. هرگونه هجوم بر این بنا به عنوان عملی بر خلاف حقوق بشر و امنیت و صلح محسوب می شود. اما شما چگونه در این شرایط بن بست گونه برنامه ریزی می کنید؟

شرایط سایت:
بر اثر خسارات تحمیلی توسط جنگ، این محدوده دلربایی گذشته خود را از دست داده و کاهش جذب توریست بسیاری داشته. در این لحظه نیازهای اساسی به سوی لایه های زیرساخت شهر متوجه است. پس طبعا توجهی به بازتعریف سرای کبیر در این برهه زمانی مطرح نیست. اما راه حل شما برای این سایت که همچنان مستعد حملات و محاصره نیروهای مختلف است و در عین حال نماد امیدی برای مردم، چیست؟

شرایط شرکت در مسابقه:
۱- شرکت در مسابقه یادمان – احیای سوریه، برای تمامی جوامع دانشجویی و حرفه ای در دنیا مجاز است.

۲- لازم به ذکر است که حداقل مجاز برای شرکت در مسابقه ۱۸ سال می باشد.
۳- شرکت در این مسابقه برای دانشجویان و همین طور افراد حرفه ای مجاز است.
۴- اعضای هر تیم حداکثر ۴ نفر می باشد.
۵- همه رشته ها واجد شرایط شرکت در مسابقه هستند.
۶- تیم هایی که تمامی اعضا دانشجو باشند (به همراه شماره دانشجویی معتبر از دانشگاه) در رده بندی ها به عنوان دانشجو شرکت داده می شوند.
۷- تیم هایی که حتی یک نفر فرد حرفه ای در آن عضو باشد به عنوان تیم حرفه ای شرکت داده می شوند.

ارسال مدارک:
* حداکثر ۸ شیت با ابعاد ۱۸۸۰ در ۲۸۸۰ بصورت پرتره و با فرمت JPG باشد.

* حداقل الزامات در ورق (برای ارسال کامل):
• سایت پلان (اجباری)
• مقاطع مهم و کلیدی (حداقل یک عدد)
• دید های سه بعدی – چهار عدد
• تصویر جلد اندازه ۲۰۰۰ × ۱۰۰۰ پیکسل یا بزرگتر در نسبت تناسب ۲: ۱.
• پلان طبقات، تصاویر، اسکیس ها (در صورت وجود) می توانند برای تکمیل مبانی پروژه به صورت تصاویر اضافه شوند.

+ با استفاده از دیاگرام های انفجاری، مفهوم را قابل درک تر کنید.
+ هر گونه نام یا اثری که نشان دهنده هویت صاحب اثر باشد، باعث حذف اثر از مراحل مسابقه می شود.
+ شماره شیت ها در گوشه هر ورق ذکر شود.
+ برای یادگیری در مورد بهترین شیوه های ارسال به اینجا مراجعه کنید به این پی دی اف. https://goo.gl/fmmcP7  (دریافت فایل)
+ عدم رعایت موازین اخلاقی در هر گونه ایده / فرم / طرح / تصویر باعث حذف اثر از مراحل مسابقه می شود.

وبسایت مسابقه جهت ارسال مدارک:  http://unfuse.uni.xyz

هیئت داوران:
• Kourosh Hajizadeh

Principal Architect | Hajizadeh & Associates, Iran
• Arash G Tehrani
Principal & Lead Architect | Arash G Tehrani Design Studio, Alborz, Iran

• Yousef Oqleh
Board Member – Architect and Urban Design | Architects For Society, Dubai UAE

• Gijo Paul George
Founder and Principal | Hawally, Kuwait

• Mohamed Al Assam
Founder and Executive Chairman | Dewan Architects + Engineers, Dubai, UAE

 

Dewan Architects + Engineer

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

قضاوت:
ارزیابی آثار شرکت داده شده در مسابقه به قضاوت داوران مسابقه بستگی دارد و این ارزیابی کیفی بر اساس کانسپت اثر، روند طراحی، خلاقیت، عملکرد و نوآوری آثار انجام می شود.

معیار های مهم که در طراحی آثار مورد توجه اکید قرار می گیرد:
– مبانی نظری و روایت صحیح طرح
– پاسخگو به زمینه
– پاسخگو به روح زمانه
– پاسخگو به نیاز مردم
– قابلیت اجرا و ساخت پذیری
– ماندگاری
– عمق آگاهی نسبت به موضوع
– کیفیت ارائه
– کیفیت تفکر طراحانه

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

زمـانبنـدی مسابقه:
آخرین مهلت ارسال آثار: ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ – (۵ اردیبهشت ۱۳۹۸)
آغاز رای گیری عمومی: ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ – (۶ اردیبهشت ۱۳۹۸)
پایان رای گیری عمومی: ۲۶ مه ۲۰۱۹ – (۵ خرداد ۱۳۹۸)
اعلام نتایج: ۰۵ ژوئن ۲۰۱۹ – (۱۵ خرداد ۱۳۹۸)

فراخوان مسابقه معماری بین المللی97

هزینه شرکت در مسابقه فراخوان مسابقه معماری بین المللی97
• دوره اول ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸ – (۴ دی ۱۳۹۷)

دانشجویان: ۱۵ دلار
جامعه حرفه ای: ۲۵ دلار
دفاتر حرفه ای: ۶۰ دلار
که به هریک ۷.۵ درصد مالیات خواهد خورد
• دوره نهایی ۲۵ مارس ۲۰۱۹ – (۵ فروردین ۱۳۹۸)
دانشجویان: ۳۵ دلار
جامعه حرفه ای: ۶۰ دلار
دفاتر حرفه ای: ۱۵۰ دلار
که به هریک ۷.۵ درصد مالیات اضافه خواهد شد.

جوایـز:
برنده: ۱۵۰۰ دلار

رتبه دوم: ۷۵۰ دلار
انتخاب مردمی: (در میان دانشجویان): ۵۰۰ دلار
انتخاب مردمی: (در میان حرفه ای ها): ۵۰۰ دلار
تقدیر شده اول از دانشجویان: ۲۰۰ دلار
تقدیر شده دوم از دانشجویان: ۲۰۰ دلار
تقدیر شده اول از حرفه ای ها: ۲۰۰ دلار
تقدیر شده دوم از حرفه ای ها: ۲۰۰ دلار

سایت مسابقه: www.memory.uni.xyz
وبسایت جهت ارسال مدارک:  http://unfuse.uni.xyz

دریافت فایل:
فایل ۱ 
فایل ۲
فایل ۳

فراخوان مسابقه معماری بین المللی 97

مسابقه ساختمان سال BIM در شرکت مهندسان مشاور ستاوند پاژ 

بیشتر بخوانید

تحلیل برج آزادی

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

تحلیل برج آزادی

تحلیل معمارانه برج آزادی

تحلیل معمارانه برج آزادی

تحلیل معمارانه برج آزادی

 رویای شاه، که به گمان خود می‌توانست آن را عملی کند، بنای دوبارهء ایران در قالب تمدن بزرگ بود. اما این رویا تا حدودی مبهم و ضد و نقیض می‌نمود: او از یک سو می‌خواست از نیروهای ایران باستان کمک بگیرد، چون ادعای جانشینی بلا‌فصل کوروش کبیر را داشت، و از سوی دیگر برای تمدن بزرگ به دنبال الگوهایی همچون فرانسه و انگلستان بود. مقایسهء ایران با کشورهای اروپای غربی در دههء ۶۰ و ۷۰ میلا‌دی، اشتباهی تاریخی و کاملا‌ً غیرواقع‌بینانه بود. اما رویاهای سلطنتی بیشتر وقت‌ها ماهیتاً دست نیافتنی‌اند و برای عامهء مردم بیش از حد جاه‌طلبانه.

برای خواندن ادامه مطلب از لینک زیر متن کامل را دریافت کنید . 

دریافت مقاله

 

http://satavand.com/%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-97/

http://satavand.com/%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86%da%af%d9%88-%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%b8%d8%a8%db%8c/

 مسابقه ساختمان سال 

بیشتر بخوانید

نگاه به طبیعت در طراحی داخلی هتل

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه
 • نگاه به طبیعت در طراحی داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل دکوراسیون داخلی هتل

آرامش صدای آب، نوازش صبحگاهی با نور ملایم خورشید و در اطراف گیاهان بودن ، همان حس های بینظیر ماندن در طبیعت است. حالا تمام این جزئیات به یادماندنی را درروح  محیط داخلی تصور کنید. فضاهای بازی که با رنگ و بویی از طبیعت همراه شده اند و مخاطب را برای زمان بیشتری به مکان میکشانند و او را وادار به دیدن میکند. حس بودن در طبیعت، حس نوستالژیک و یگانه ای است و راه های فراوانی برای دخالت دادن المان های طبیعت در معماری فضاهای داخلی وجود دارد. در ادامه به بررسی ایجاد حس طبیعت در نمونه موردی هتل مجلل درویشی میپردازیم:

دکوراسیون داخلی هتل

وقتی که خورشید طلوع میکند

در طراحی فضاهای داخلی هتل از جمله رستوران که فضایی عمومی تر و پر رفت و آمد تر است، کیفیت نور طبیعی به صورت عمومی و درتعامل با ایده مفهومی طرح مورد قرار گرفت. در سالن صبحانه خوری، نور طبیعی صبحگاهی  در تمام فضا پخش میشود و باعث ایجاد شادی و شعف صبحگاهی میشود. مسافران دراین فضای دلپذیر، در نور لذت بخش و گرم صبحگاهی ، روزشان را شروع میکنند.

 

در شهر یا در طبیعت

 هتل مجلل درویشی در بافت شهری مشهد قرارگرفته است و دسترسی زیادی به طبیعت در اطراف وجود ندارد، یکی دیگر از اهداف در طراحی داخلی، پر کردن جای خالی طبیعت و  القاء احساس طبیعت به مسافران هتل بوده است.  در طراحی سعی شده است طبیعت را به صورت ملایمی به داخل کشانده شود. و این موضوع در انتخاب رنگ و جنس دیوار ها و  فرش ها بسیار تاثیر گذار بود. در انتخاب رنگ ها، از رنگ های مختلف در فصول مختلف استفاده کردیم و جنس پارچه ها و مبلمان اتاق را نیز با آن همراه کردیم.

 

پشت بام سبز، یک احساس زنده

با توجه به کمبود طبیعت در محیط اطراف، یک باغ کوچک سبز در ارتفاع، علاوه بر ایجاد یک فضای دنج با درختانی زیبا، یک دید و منظر مناسب برای محیط به محیط اطراف فراهم میکند. پشت بام سبز مجموعه، به صورت روباز(در بعضی قسمت ها بسته) طراحی شده است. و همراهی آن با فضاهای نشستن نیمه باز و بسته، آب و کف سازی های مطبوع، طبیعت را به طراحی آورده است.

 

 

طبیعت، با زبان  طرح هاو نقش ها حرف میزند

لابی هتل، به عنوان مکانی برای مرکز فعالیت ها، دید و بازدید ها و اولین و مهمترین چشم انداز از یک هتل مطرح میشود. ایده و کانسپت اصلی طراحی در لابی، از ایده ای ساده و در عین حال، خلاقانه الهام گرفته است. یک بیان مفهمومی از طبیعت در غالب نقش های منحنی و آزاد، طرح هایی که طبیعت را به یاد ما می آوردند از جمله گل ها و برگ ها و رنگ ها زنده ای که در طبیعت به چشم میخورد. استفاده از طرح گل به عنوان آبنما و همچنین در سقف و در جداره ها لابی، از جمله ایده های  طبیعی است که طراحی شده است.

دکوراسیون داخلی هتل

سبزی درخت ها در محیط های داخلی

در طراحی داخلی فضای رستوران طبقه همکف هتل، تعدادی درخت بلند قرار گرفته است. قراردادن چند درخت بلند در فضای  عمومی از جمله رستوران و همراهی آن با متریال های قابل لمسی همچون شیشه و سنگ، و بافت های طبیعی موجود در پارچه ها ی مبلمان  یک فضای گرم و دوستانه را به مخاطبان القا میکند. رنگ سبز درخت ها، حس تازگی و  آرامش را به افراد میدهد و

ارتقاع بلند آن ها مقیاسی را برای درک مکان و در این پروژه ی خاص، شکوه مکان را نیز نشان میدهد.

دکوراسیون داخلی هتل

طراح هتل درویشی

 

کلام آخر

برای درک هرچه بیشتر مفاهیم طراحی منطبق با طبیعت، در هر پروژه باید به سوالاتی پاسخ داد؛ طبیعت چه مفهومی برای شما دارد؟ طبیعت چه مفهومی برای کارفرما و مخاطبان شما خواهد داشت؟  شما طبیعت را در فضای طراحیتان چگونه مجسم میکنید؟ سوالاتی از این قبیل به شما در درک بهتر طراحی و استفاده از طبیعت در آن کمک میکند. . حالا از کامپیوتر خود فاصله بگیرید، در طبیعت قدم بزنید، تجربه  شما از لمس طبیعت ، مایه طراحی بعدی شما خواهد بود.

 

 

WWW.SATAVAND.COM

برای دیدن کامل پروژه هتل 5 ستاره درویشی کلیک کنید.

BIM در شرکت مهندسان مشاور ستاوند پاژ

 

بیشتر بخوانید

ساختمان سال ایران 97

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

ساختمان سال ایران97

جایزه ساختمان سال ایران 97

جایزه ساختمان سال ایران 97

جایزه ساختمان سال ایران 97

جایزه ساختمان سال ایران 97

موضوع

جایزه‌ی ساختمان سال ایران، ضمن پاسداشت و احترام به دیگر جوایز و نشان‌های فرهنگ محورِ معماری در این سرزمین، حرکتی است جهت افزایش و ترویج و تعمیق عقلانیت در معماری معاصر ایران. این جایزه به بهترین ساختمانی که در جهت توسعه‌ی لبه‌ی معماری همراه با حفظ منافع ملی در ایران اقدام ورزیده باشد تعلق خواهد گرفت. ایده‌ی آغازین و اجرای این جایزه بصورت کامل بر عهده‌ی هنرمعماری است، هرچند در این راه ما خود را مدیون جامعه‌ی خردمندان معماری این کشور می‌دانیم. فراخوان ذیل شرح سومین دوره‌ی جایزه‌ی ساختمان سال ایران است.

ساختمان سال ایران 97

معیارهای داوری

ساختمان سال ایران در سال 1397 باید اثری باشد معمارانه که حایز حداکثر شرایط ذیل باشد:

 • جریان‌ساز در سپهر معماری ایران
 • دارای دیدگاه انتقادی و بینش معقول نسبت به شرایط کنونی
 • توسعه‌ی لبه‌ی معماری و مفاهیم هنری
 • الهام بخش بودن برای نسل کنونی و نماد معتبر برای آیندگان
 • عدم تخریب پایداری زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی
 • توجه سخاوتمندانه به عرصه‌ی عمومی یا محیط پیرامونی
 • استفاده‌ی منطقی از مصالح و دقت در طراحی جزئیات
 • ارتقای کیفیت معماری و اجرای آن
 • توجه به وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تلاش در جهت رفع آن توسط معماری
 • توجه به انسان، دریافت‌های حسی او و نقش علوم اعصاب در معماریساختمان سال ایران 97

فرایند انتخاب و داوری

کلیه‌ی پروژه‌های معماری کشور به جز مرمت، شهرسازی، طراحی داخلی و بازسازی که در سال 1397 اجرای آنها به پایان رسیده باشد، فارغ از عملکرد و متراژ می‌توانند کاندیدای دریافت نشان ساختمان سال ایران در سال 1397 شوند. اینکه پروژه توسط مهندسین مشاور، شرکت، استودیوها یا معماران انفرادی طراحی شده باشد، یا قبلاً حائز جوایزی در دیگر رقابت‌ها شده باشد، ملاک و محدودیت نیست.

ساختمان سال ایران97

مرحله اول: بررسی اسناد و گزینش اولیه‌ی آثار(کاملاً رایگان، تأییدیه‌ی ورود به جایزه)

ورود به جایزه ساختمان سال ایران در ابتدای امر و مرحله اول کاملاً رایگان است و با دانلود فرم ثبت‌نام، تکمیل آن و ارسال آن همراه با یک پی دی اف معرفی از پروژه(به همراه ویدئوهای احتمالی) آغاز می‌شود. هنرمعماری مسئولیت کنترل مدارک و رفع نواقص احتمالی را بر عهده خواهد داشت. در این مرحله، صرفاً صدور رسید اسناد، بررسی خطاهای سهوی و مسائل مربوط به نا آشنایی شرکت کنندگان با قوانین جایزه با همکاری هنرمعماری مرتفع می‌گردد. در گام بعد، تیمی منتخب از داوران اصلی(Grand Jury) با تشکیل جلسه‌ای و بررسی دیجیتال مدارک آثار ارسالی، پروژه‌ها را بررسی و آن دسته از پروژه‌هایی که حائز معرفی به عنوان کاندیدا(Nominate) هستند را اعلام می‌نمایند. ارسال آثار در این مرحله صرفاً یک پی دی اف (PDF) مشتمل بر 5 شیت 50 در 70 افقی است. در این شیت‌ها باید تمام تصاویر، نمودارها و توضیحات درج شده باشند و هیچ مطلبی جدا از این مکانیسم بررسی نخواهد شد(به جز ویدئوهای ساخته شده از اثر برای درک عمیق‌تر از پروژه). از ارسال مبانی نظری پروژه در قالب یک فایل جدا، خصوصاً یک برگه آ4 خودداری فرمایید. همه‌ی اطلاعات باید در همان 5 شیت درج شده باشند. گرافیک شیت‌ها آزاد است. پی دی اف مذکور کافیست به شماره‌ی تلگرام رسمی هنرمعماری(09393446870) یا ایمیل  رسمی جایزه به آدرس AOAholding@Gmail.com به همراه فرم ثبت نام (قابل پرینت از  اینجا: www.AOA.ir/buildingoftheyear1397) ارسال شوند. حضور در این مرحله و گزینش کاملاً رایگان است. منتخبین این مرحله «پروژه‌ی کاندیدا (nominated project) » خوانده و 18 اسفند اعلام رسمی خواهند شد. 

ساختمان سال ایران97

مرحله دوم: داوری دوم، اعلام لیست بلند( Long List buildings ) و دعوت به جلسه‌ی دفاع حضوری

هریک از آثار کاندید شده و راه یافته از مرحله‌ی نخست، باید جهت حضور در این مرحله 800/000 تومان به حساب هنرمعماری واریز نمایند. این آثار همچنین اطلاع رسانی عمومی خواهند شد و کاندیداتوری آنان توسط هنرمعماری اعلام رسمی خواهد شد. کلیه‌ی آثار در صورت تمایل به ادامه و حضور در رقابت موظف به پرداخت وجه هستند مگر انصراف دهند. تنها آثار عام المنفعه و خیریه در مناطق محروم از پرداخت وجه بصورت صد در صدی معاف هستند. کمیته‌ی انتخابی داوران، در تاریخ 23 اسفند مجدداً جلسه‌ای تشکیل داده و با حساسیتی دوچندان آن دسته از آثار کاندیدا که پرداخت وجه جایزه را نیز انجام داده‌اند، بررسی می‌نمایند. جایزه‌ی ساختمان سال ایران، جایزه‌ای است مستقل از نهادهای دولتی و بخشی از هزینه‌های داوری و اجرای آن توسط خود شرکت کنندگان و برگزارکننده تأمین می‌شود. این سناریو، اولویت نخست ماست تا رقابتی صد در صد مستقل و معمارانه را برای جامعه‌ی معماری ایران بنیان نهیم. هرچند هنرمعماری همیشه پاسدار ارزشهای معماری در عین همکاری با اسپانسرها و رسانه‌ها بوده است، اما شوق رسیدن به شرح حال خوش و شهر آرمانی انگیزه‌بخش ادامه‌ی راه است. بنابراین کمیته‌ی انتخابی، در این مرحله، آثاری را جهت حضور در جلسه‌ی دفاع برمی‌گزینند. آثار منتخب این دوره در گام بعد با کلیه‌ی داوران اصلی(Grand JURY) ملاقات خواهند نمود. آثار منتخب این مرحله « لیست بلند ( Long List buildings ) » خوانده و 25 اسفند اعلام رسمی خواهند شد.

 

ساختمان سال ایران 97

مرحله سوم: توضیح آثار توسط معماران در جلسه‌ی مصاحبه‌ی حضوری با داوران و انتخاب لیست کوتاه(shortlist Buildings)

کلیه‌ی آثار لیست بلند، فرصت توضیح و ارائه توسط معمار خود را در حضور تمامی داوران در ادامه خواهند داشت. در این مرحله به هر معمار یا تیم طراحی مدت ۲۰ دقیقه جهت توضیح اثر و چگونگی رفع دغدغه‌های طراحی زمان داده می‌شود. داوران نیز در صورت طرح پرسش آنرا در حضور طراح مطرح و رفع ابهام خواهند نمود. معمار در ادامه حداقل 10 دقیقه زمان برای پاسخ به پرسش داوران در اختیار خواهد داشت. این نخستین مواجهه‌ی کلیه‌ی داوران جایزه با آثار خواهد بود. رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی در انجام مصاحبه‌ها، از نکات مورد تأکید برگزارکننده به کلیه‌ی طرفین بوده و هست. قضاوت این مرحله بصورت دقیق و کاملاً شفاف است. هر داور جدولی از معیارهای ده گانه(هر معیار 10 امتیاز) در اختیار دارد و باید برای ما و شرکت کنندگان با درج عددی از بین 1 تا 10 دقیقاً نظر خود را شرح دهد. بنابراین هر اثر نزد یکی از داوران ما نمره‌ای بین 0 تا 100 خواهد گرفت و آثار منتخب، آثاری هستند که بالاترین میانگین را اخذ نموده باشد. تعداد آثار منتخب محدود نیست و هر تعداد پروژه‌ای که ممکن است با بازدید میدانی به ساختمان سال ایران تبدیل گردد، وارد لیست کوتاه خواهد شد. هرچند به نظر می‌رسد آثار بالای میانگین 60 لیست کوتاه شوند. فرمت ارایه‌ی آثار و دفاع در این مرحله آزاد است، ویدئو، پاورپوینت، اسکیس و ترسیم و شیت فوم برد از جمله روشهایی است که معماران خلاق در دوره‌های قبلی جایزه آزموده‌اند. این جلسه‌ی دفاع در روزهای 21 و 22 فروردین در خانه‌ی کارمان برگزار می‌گردد. . در پایان مصاحبه‌ها و این مرحله، آثار منتخب Grand Jury لیست کوتاه (shortlist) خوانده و 24 فروردین توسط هنرمعماری معرفی رسمی خواهند شد. جداول داوری نیز چاپ خواهند شد تا در ادامه به جز مخاطبین، هر معمار آگاه باشد که اثر وی، از کدام داور ، در چه معیاری، چه امتیازی کسب نموده است.

مرحله چهارم: بازدید حضوری داوران از آثار لیست کوتاه(shortlist) و تعامل با کاربر، کارفرما، بهره بردار همراه با حضور معمار جهت انتخاب فینالیست‌ها(finalists)

جایزه ساختمان سال ایران 97

جایزه ساختمان سال ایران 97

برای دیدن مسابقه معماری میرمیریان 1397 کلیک کنید .

در این مرحله، تیم داوران به صورت جمعی یا گروه های تقسیم شده (حسب انتخاب و شرایط و تعداد و جغرافیای ملی آثار) به بازدید حضوری از آثار لیست نهایی اقدام می‌نمایند. این گروه با بررسی دیسیپلین مسابقه و معیارهای برگزارکننده، به نقد و تحلیل آثار در طی بازدید حضوری، فیلمبرداری (بصورت پیوسته جهت مستندسازی توسط تیم حرفه‌ای اعزامی به داوران)، ادامه‌ی گفت و گو و مصاحبه با معمار اثر و تعامل با کارفرما و دیگر افراد دخیل در پروژه خواهند پرداخت. این بازدید با اطلاع رسانی قبلی به معماران و همراهی آنان خواهد بود. حداقل یک نفر از طرف برگزارکننده در این بازدیدها همراه داوران خواهد بود. ممکن است بنا بر خواست داوران از یک پروژه بیش از یک مرتبه بازدید به عمل آید تا شناخت کاملتری صورت گیرد. در پایان این مرحله فینالیست‌ها انتخاب می‌شوند تا در آخرین نشست داوران، از بین آنها، ساختمان سال ایران انتخاب گردد. فینالیست‌ها 7 اردیبهشت اعلام رسمی و عمومی خواهند شد.

جایزه ساختمان سال ایران 97

مرحله پنجم: تشکیل آخرین جلسه داوری و انتخاب برنده(winner:building of the year) + نگارش بیانیه‌ی جایزه

جایزه ساختمان سال ایران 97

واضح است که پس از بازدید، تعدادی از آثار حذف خواهند شد و رقابت تنها بین چند اثر خواهد بود. این آثار که اغلب بین 2 تا 4 اثر هستند که فینالیست‌ها خوانده خواهند شد. بیشترین شناخت داوران در این مرحله بدست آمده است و اکنون زمان انتخاب سخت و بزرگ است. جلسه‌ی نهایی داوری، جلسه‌ای است در دفتر مرکزی هنرمعماری و موضوع انتخاب ساختمان سال ایران از بین فینالیست‌ها، کارفرمای برتر، مجری برتر، تقدیرشدگان احتمالی و نهایتاً نگارش بیانیه و امضای آن توسط کلیه‌ی اعضای داوران خواهد بود. ساختمان سال ایران پس از این روز، محرمانه خواهد ماند تا در جشن اختتامیه به معرفی عموم رسد.

جایزه ساختمان سال ایران 97

تاریخ‌های مهم

آخرین مهلت ارسال آثار(Final Entry): پایان وقت اداری (ساعت ۱۷) روز 11 اسفند 1397

بررسی اولیه‌ی آثار: 16 اسفند 1397

اعلام لیست کاندیداها (Nominated Buildings): شانزدهم اسفند 1397

آخرین مهلت ارسال وجه جایزه برای راه‌یافتگان به مرحله‌ی دوم داوری آثار: 22 اسفند 1397

مرحله دوری داوری: 23 اسفند 1397

اعلام لیست بلند(Long list buildings): بیست و پنجم اسفند 1397

آغاز فرایند مصاحبه و ارائه پروژه توسط معماران به داوران: روزهای 21 و 22 فروردین 1398 در خانه‌ی کارمان (برای آشنایی بیشتر با کارمان کلیک نمایید)

اعلام لیست کوتاه (shortlist buildings) : بیست و چهارم فروردین 1398

آغاز فرایند بازدید از پروژه‌های لیست نهایی توسط داوران اصلی(Grand Jury) و انتخاب فینالیستها (finalists buildings): از 25 فروردین تا 5 اردیبهشت 1398

اعلام فینالیستها(Finalist buildings): هفتم اردیبهشت 1398

تشکیل آخرین جلسه‌ی داوری در دفتر هنرمعماری، بررسی فینالیست‌ها، انتخاب ساختمان سال و نگارش بیانیه:8 اردیبهشت 1398

اعلام ساختمان سال ایران: 12 اردیبهشت 1398 مصادف با روز معلم

جایزه ساختمان سال ایران 97

 مسابقه نظر گاه ابوظبی 2018

بیشتر بخوانید

مسابقه طراحی نظرگاه فلامینگو ابوظبی

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

مسابقه طراحی نظرگاه فلامینگو ابوظبی

مسابقه طراحی نظرگاه فلامینگو ابوظبی

مسابقه طراحی نظرگاه فلامینگو ابوظبی

مسابقه طراحی نظرگاه فلامینگو ابوظبی


 تالاب تالاب آل وفتا در ابوظبی، دارای یک اکوسیستم منحصر به فرد است. تالاب های مصنوعی در قلب خاورمیانه، در شرق جزیره ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی ایجاد شده است. به طور کامل کل مساحت 5 کیلومتر مربع را پوشش میدهد، منابع شامل تالاب ها، جلگه های نمکی شناخته شده به عنوان  تپه های ماسه ای فسیلی است.

این منابع به واسطه زندگی حیوانات و گیاهان تبدیل شده است جذب گونه های بی شماری از حیات وحش متنوع برای زیست در تالاب ها. این شامل فراوانی گیاه و زندگی آبزی و نیز بیش از 250 گونه از پرندگان است، به ویژه گله ای جذاب از فلامینگو که به آن تالاب خانه می گویند.

رقابت برج مشاهیر فلامینگو ابوظبی به دنبال جشن گرفتن حضور این موجودات باشکوه با مشارکت شرکت کنندگان در طراحی یک برج دیدنی جدید برای مشاهده  است. همانطور که آژانس محیط زیست - ابوظبی (EAD) علاقه ای به ساخت این برج ابراز کرده است،همه طرح ها باید با نگاه تالاب الوثبه باشند . در حالی که با حفظ حقوق خود یک نقطه خاص ( علامت خاص ) به عنوان یک برج  را ایجاد کند .

مسابقه دارای سه جایزه میباشد : مجموعا 6000 دلار

نفر اول 3000  دلار

نفر دوم 1500 دلار

نفر سوم 500 دلار

جایزه سبز : 500 دلار

جایزه دانشجویی : 500 دلار

وب سایت کامل مسابقه : کلیک کنید

♦ثبت نام کنید♦

زمان بندی مسابقه :

 • ثبت نام زود تر از موقع : 70 دلار دانشجویی  -90 دلار حرفه ای - 17 آبان تا 27 آذر
 • ثبت نام عادی : 28 آذر تا 7 اسفند - ثبت نام حرفه ای : 120- دانشجویی 100 دلار 
 • ثبت نام لحظه آخری : ثبت نام حرفه ای 140دلار -دانشجویی 120 دلار

آخرین مهلت ارسال آثار : 13 ژوئن ( 23 خرداد )

اعلام نتایج : 18 جولای ( 27 تیر 98  )

BIM در ساختمان مسابقه ساختمان سال فراخوان جایزه معمار 97 

بیشتر بخوانید

ایده های نو در طراحی داخلی با لوله

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

ایده های نو در طراحی داخلی با لوله

ایده های نو در طراحی داخلی با لوله

ایده های نو در طراحی داخلی با لوله ایده های نو در طراحی داخلی با لوله

ایده های صنعتی طراحی داخلی-----سقف ها معمولا با داشتن استایل طراحی صنعتی معروف هستند . اما نگرانی از داشتن همچنین سقفی در طراحی داخلی چیست ؟ همه چیز در مورد دیوارهای آجری، سطوح ناتمام و خشن و البته لوله های باز و سایر موارد مشابه است.

این نوشته یک سفر کوتا به این نوع طراحی داخلی است. هیج ترس و واهمه ای برای نشان دادن این لوله ها وجود ندارد و همگی به طور کامل داخل فضا نشسته اند و هماهنک می باشند .

 

 برای دیدن جایزه معماری 97 کلیک کنید .

برای دیدن پروژه های شرکت ستاوند پاژ کلیک کنید .

برای دیدن اصول طراحی آشپزخانه کلیک کنید .

بیشتر بخوانید

دانلود مجله معماری 2018

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

دانلود مجله معماری Architectural Record 2018

دانلود مجله معماری

دانلود مجله معماری

دانلود مجله معماری

تعداد صفحات : ۱۵۸ | ۵۵ مگابایت | پی دی اف

دانلود :

satavandpazh-architectural- record

بیشتر بخوانید : مجلهarchitectural record

برای دیدن مجله ایوان کلیک کنید .

نویسنده : داریوش پوراکبر- 17 ،نوامبر ، 2018---------26 آبان 1397

بیشتر بخوانید
فرایند-طراحی

فرایند طراحی معماری

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

فرایند طراحی معماری

فرایند طراحی معماری

فرایند طراحی معماری

فرایند طراحی معماری

فرایند طراحی معماری

 

گام اول : طراحی شماتیک

در طول این مرحله از فرآیند طراحی معماری، اطلاعاتی را که از سوی شما جمع آوری کرده ایم و از طریق نظرسنجی های میدانی ما، برای ایجاد دو تا سه گزینه طراحی برای بررسی شما خواهیم گرفت. ما معمولا این گزینه ها را در قالب طرح ها ارائه می دهیم، بنابراین می توانید راه های مختلفی را که پروژه می تواند انجام دهد تجسم کنید.

 

ما همچنین یک برآورد هزینه تقریبی برای هر گزینه برای کمک به شما در انتخاب یک طرح که مطابق با ترجیحات زیباشناختی و نیازهای بودجه شما باشد، پیوست میکنیم. شما همچنین می توانید هر تغییری که می خواهید برای طراحی مورد نظر خود درخواست کنید  هنگامی که یک گزینه طراحی را انتخاب کرده اید که برای نیازهای شما مناسب بود ، ما روند پیشرفت طراحی را شروع میکنیم .

http://satavand.com/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%db%8c%d8%b1%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-97/

 
 
 

گام دوم : ادامه روند طراحی

در این مرحله هرگونه تغییر در طرح اولیه را در صورت خوئاسته کارفرما انجام می دهیم . سپس براورد مجدد هزینه را . بودجه کارفرما بسیار مهم است . قبل از حرکت در فاز دوم طراحی نیاز بسسار زیاد به همکاری دو طرفه میباشد . تا ما بتوانیم نقطه نظرات کارفرما محترم را شناسیایی کنیم .

 

فرایند طراحی معماری

گام سوم : اسناد ساخت

در این مرحله تمام اسناد و مدارک برای ساخت بعد از تایید طرح ها شروع به کشیدن میشوند . در این مرحله درواقع کارهای یک معمار به وجودیت میرسد.

 

 

برای دیدن اصول طراحی آشپزخانه کلیک کنید .

گام چهارم : مرحله بررسی

داشتن یک معمار در کنار شما در مرحله اجرایی ساخت خانه، از مزایای بسیار خوبی برای شماست. حداقل می توانیم به شما در ایجاد لیستی از پیمانکاران واجد شرایط برای لیست پیشنهادات شما و ارسال بسته های پیشنهاد به داوطلبان کمک کنیم. اما ما همچنین می توانیم تقاضاهای ارائه شده را بررسی کنیم، تجزیه و تحلیل کنیم، و به شما در مقایسه با ارقام هزینه ای که از پیشنهاد دهندگان دریافت می کنید، مقایسه کنید.این مرحله اطمینان حاصل خواهد کرد که پیمانکاران مورد نظر شما برای پروژه ساخت و ساز شما به طور صحیح در حال خواندن طرح ها هستند و پیشنهاد دقیقی برای پروژه شما ارائه می دهند.

گام پنجم: مدیریت ساخت و ساز

سرانجام، هنگامی که یک پیمانکار را انتخاب کرده اید و ساخت و ساز در حال انجام است، ما به مرحله پنجم پروسه طراحی معماری - اداره ساخت و ساز حرکت می کنیم. در طی این مرحله، ما فرآیند ساخت و ساز را برای اطمینان از انطباق با هدف طراحی، بازدید از سایت در حین ساخت و ساز، و در صورت هر گونه شرایط زمینه ای که آنها بوجود می آیند، مدیریت می کنیم.

Sketch_Step01-1024x520

بیشتر بخوانید
farakhane-mosabegheye-kashan

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهری

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهریفراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهری

 

فراخوان:
سازمان زیباسازی شهرداری کاشان در راستای اهداف خود مبنی بر هویت بخشی و سامان دهی بصری و ارتقای کیفی میادین شهر، از کلیه معماران، طراحان و هنرمندان محترم دعوت می نماید تا در طراحی میدان ورودی شهر و میدان کتاب شهر کاشان بصورت فردی یا گروهی اقدام به همکاری نمایند.

ملزومات و شناخت میادین:

۱- میدان ورودی شهر
این میدان بعنوان یکی از ورودی های اصلی شهر کاشان از سمت جاده قدیم قم و به عنوان بزرگترین میدان شهر به مساحت بیش از ۲۵۰۰۰ متر مربع واقع شده است، لذا از معماران و طراحان گرامی دعوت می گردد تا با در نظر گرفتن موارد ذیل نسبت به طراحی المان حجمی میدان مذکور اقدام نمایند.

• رویکرد:
۱. توجه به اهمیت ورودی شهر
۲. در نظر گرفتن شرایط و کالبد فیزیکی میدان و رعایت مقیاس و تناسبات طرح
۳. توجه به طراحی میدان و طرح فضای سبز
۴. هماهنگی با زمینه های معماری، فرهنگی و تاریخی و نمادهای شهر کاشان(فرش، نساجی سنتی، گل و گلاب و…)
۵. بهینه بودن از نظر اقتصادی و فنی(ماندگاری اثر در فضای باز)
۶. توجه به دید اثر در شب و نورپردازی آن
۷. اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاددهنده می باشد.)
۸. فضاسازی محل نصب اثر مورد تأکید بوده و هنرمند می بایست در صورت نیاز، طراحی پایه و محوطه نصب اثر و میدان را نیز ارائه نماید.
۹. با توجه به وسعت میدان و اهمیت قرارگیری آن بعنوان ورودی شهر، طراح می تواند نسبت به پیش بینی کاربری ها و فضاهای قابل دسترسی میدان اقدام نماید.

۲- میدان کتاب
برگزیده شدن شهر کاشان بعنوان پایتخت کتاب کشور در سال ۱۳۹۷ و قرارگیری میدان در بلوار امام رضا(ع) بعنوان یکی از
ورودی های شهر بعنوان اهداف مهم طراحی المان حجمی این میدان می باشد.

• رویکرد:
۱. طرح باید کاملاً منحصر به فرد، شاخص، دارای هویت و ویژگی های لازم جهت معرفی کتاب و فرهنگ مطالعه در سطح جامعه و شهر باشد.
۲. حفظ ارزش های فرهنگی و ارتقا کیفیت فضای شهری
۳. توجه به اهمیت جایگاه فرهنگی شهر کاشان
۴. هماهنگی با بستر و محیط اطراف و رعایت مقیاس و تناسبات طرح
۵. بهینه بودن از نظر اقتصادی و فنی(ماندگاری اثر در فضای باز)
۶. توجه به دید اثر در شب و نورپردازی آن
۷. توجه به طراحی میدان و طرح فضای سبز
۸. اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاددهنده می باشد.)
۹. فضاسازی محل نصب اثر مورد تاکید بوده و هنرمند می بایست در صورت نیاز، طراحی پایه و محوطه نصب اثر و میدان را نیز ارائه نماید.

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهری

 

نحوه ارائه:
کلیه مدارک در حداقل ۱ شیت ۷۰*۵۰ بر روی فوم برد و همچنین لوح فشرده (CD با کیفیت DPI 300 با فرمت jpg)، شامل موارد ذیل:
۱. نقشه سایت پلان و نقشه مقاطع و نماها در صورت لزوم جهت معرفی بهتر طرح
۲. معرفی سازه اجرایی و نحوه اجرا و مصالح
۳. ارائه زوایای دید مختلف میدان و نورپردازی در قالب تصاویر سه بعدی
۴. ارائه مبانی نظری و توجیه طرح (محتوا و فرم)
۵. ارائه ماکت حجمی در مقیاس مناسب
۶. به منظور ایجاد شرایط همگون در فرایند داوری از ذکر نام هنرمند یا گروه در ذیل مدارک خودداری شود.

* معماران و طراحان گرامی جهت ثبت نام در فراخوان می توانند، فرم ثبت نام را دریافت و به همراه مدارک فوق تا تاریخ ۹۷/۰۹/۱۰ به دبیرخانه تحویل نمایند.

جوایز:
به هر یک از آثار برگزیده اول، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بابت حق امتیاز طرح پرداخت خواهد شد.

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهری

نکات قابل توجه:
۱. برگزاری نمایشگاه از طرح­ های منتخب و همچنین چاپ آثار در کتاب سازمان زیباسازی.
۲. به تمامی هنرمندان که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، گواهی شرکت اعطاء می شود.
۳. طرح منتخب هر یک از میادین پس از طی فرایند تصمیم گیری نهایی در هیات داوران به منظور اجرا از بین برگزیدگان معرفی می گردد.
۴. مالکیت معنوی طرح برگزیده در اختیار سازمان زیباسازی شهرداری کاشان خواهد بود.
۵. اولویت اجرای طرح برگزیده هریک از میادین پس از فرایند قیمت گذاری و توافق، با هنرمند طراح اثر بوده و در غیر این صورت مجری ذیصلاح طی فرایند قانونی توسط سازمان زیباسازی تعیین می شود.

 

مسابقه المان نوروزی اصفهان

فراخوان طراحی المان و میادین شهر کاشان-طراحی شهری

هیئت داوران:
سیدمجتبی موسوی
عباس اکبری
سعید طالعی
اعظم السادات رضوی زاده

گاهشمار فراخوان:
مهلت تحویل مدارک: 
۱۰ آذر ماه ۹۷
داوری آثار و اعلام نتایج: ۱۵ آذر ماه ۹۷

مدارک مورد نیاز:
فرم ثبت نام
میدان کتاب
میدان ورودی شهر

دبیرخانه مسابقه:
کاشان، میدان قاضی اسدا…، سازمان زیباسازی کاشان
تلفکس: ۹-۵۵۲۴۱۴۳۷-۰۳۱
سایت مرتبط: www.kashanzibasazi.ir

BIM در ساختمان

بیشتر بخوانید
2فراخوان-اولین-نمایشگاه-سالانه-هنر-در-دکوراسیون-داخلی-تهران

نمایشگاه سالانه هنر در دکوراسیون داخلی تهران

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

نمایشگاه سالانه هنر در دکوراسیون داخلی تهران

نمایشگاه دکوراسیون داخلی-نمایشگاه سالانه هنر در دکوراسیون داخلی تهران

نمایشگاه دکوراسیون داخلی-نمایشگاه سالانه هنر در دکوراسیون داخلی تهران (بیشتر…)

بیشتر بخوانید
ستاوند-همدان

مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

(واقع در تپه حاج عنایت شهر همدان)

 

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

واقع در تپه حاج عنایت شهر همدان

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای؛ واقع در تپه حاج عنایت شهر همدان»

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای؛ واقع در تپه حاج عنایت شهر همدان»

شهرداری همدان در نظر دارد در راستای ارتقای سطح معماری ومنظر شهری ، طبق آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهر سازی مصوب 1381 شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام به طراحی وساخت مجتمع فرهنگی و المان شهری تپه حاج عنایت نماید.از این رو از کلیه افراد حقیقی و حقوقی در حوزه معماری و شهر سازی دعوت به عمل می آورد تا آثار خود را در چهارچوب معیارهای فنی به دبیر خانه مسابقه ارسال نمایند.

چارچوب برگزاری مسابقه

این مسابقه، با مجوز دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهر سازی و براساس آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی مصوب پانصد و سیزدهمین جلسه مورخ 20/12/1381 شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می گردد.

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

خواسته های مسابقه


شامل طراحی محوطه وطراحی معماری مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای (واقع در تپه حاج عنایت) به شرح ذیل می باشد:

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

موقعیت پروژه


تپه حاج عنایت یکی از منظرگاه های شهری همدان است که به دلیل اختلاف ارتفاع نسبت به زمینهای اطراف دارای دید و منظری بسیار مناسب می باشد. موقعیت قرار گیری این تپه در جنوب شرقی شهر همدان بوده و درحال حاضر بوستان و رصدخانه ابن صلاح همدانی در آن واقع شده است.
این تپه از سمت غرب و جنوب در مجاورت کاربری تاسیسات شهری بوده و از سمت شمال و شرق همجوار با بلوارهای 30 متری و 40 متری قرار دارد.
نکته حائز اهمیت در خصوص سایت پروژه ، اختلاف 30 متری راس تپه نسبت به معابر و زمینهای اطراف بوده که باعث ایجاد چشم اندازی مناسب نسبت به شهر میگردد.

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای


فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

شرح پروژه


• مساحت کل تپه 44500 متر مربع بوده که مساحت مجاز قابل ساخت در بالای تپه حدود 3000 متر مربع می باشد
( درصورت توجیه فنی امکان کاهش یا افزایش این مقدار توسط طراحان امکانپذیر است) و مابقی سایت باید به فضای سبز و کاربری های غیر مسقف اختصاص یابد. عملکردهای پیشنهادی پروژه مورد نظر کارفرما شامل موارد ذیل می باشد:
• محوطه سازی در کل تپه (باید توجه داشت محوطه سازی تپه باید به نحوی انجام پذیرد که دسترسی گروهای مختلف سنی را به بالای تپه تسهیل کند و باعث جذب جمعیت گردد، همچنین در نظر گرفتن یک مسیر سلامت و پیاده روی با شیب مناسب جهت دسترسی به بالای تپه ضروری می باشد.)
• پارکینگ در محوطه و در داخل مجتمع
• ساختمان مجتمع فرهنگی که شامل کاربری های زیر باشد:
       - رستوران و کافی شاپ (با دسترسی از بیرون و امکان استفاده جهت عموم)
       - سالن همایش با ظرفیت حداقل 1000 نفر
       - سالن جلسات
       - مرکز تجاری
       - لابی
       - رصد خانه نجوم
       - کارگاه و کلاسهای اموزشی
       - مرکز کنترل ترافیک و رصدخانه شهری
       - باشگاه ورزشی
       - نمازخانه و فضاهای خدماتی لازم
       - بخشهای اداری لازم
       - بخش المان شهری که یک منظرگاه را در راس خود جای داده باشد
       - سایر (فضاهای مورد نیاز به پیشنهاد طراحان)

برای دانلود مجله Architectrual Record کلیک کنید.

معیارهای طراحی


• با توجه به موقعیت خاص دید و منظری تپه ،توجه به اصول زیبایی شناسانه و معماری و شکل گیری مجتمع به عنوان یک نشانه شهری دارای اهمیت می باشد.
• توجه به موارد فنی و اجرایی پروژه (طرح مورد نظر می‌بایست قابلیت اجرایی داشته باشد)
• طرح مورد نظر می‌بایست با توجه به اقلیم، ایده‌های خلاقانه پیشنهاد نماید
• توجه به شیب و توپوگرافی تپه
• ارائه ایده ایی مناسب و خلاقانه با در نظر گرفتن شرایط فرهنگی و تاریخی شهر همدان.
• طرح پشنهادی حتما باید دارای یک نقطه شاخص با ارتفاع مناسب به عنوان منظر گاه باشد .
• ورودی اصلی مجموعه باید دارای دعوت‌کنندگی و خوانایی باشد.
• توجه به نور پردازی و دید مناسب پروژه در شب اهمیت دارد.
فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

 

ارکان مسابقه


کارفرما: شهرداری همدان
برگزارکننده مسابقه: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان
مدیر مسابقه: مجید یوسفی نوید

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

هیأت داوران مسابقه  (به ترتیب حروف الفبا)


•  سعید ایزدی
•  علیرضا تغابنی
•  امیر سلیمی
•  مهرداد کریمی مشاور
•  آرش مظفری
•  صاحب محمدیان منصور (علی البدل)
توضیح : نماینده دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهر سازی در جلسه داوری حضور خواهند داشت.

نحوه قضاوت

مرحله اول قضاوت بر اساس سه رکن ارزیابی، معیارها و دلایل صورت خواهد گرفت:
ارزیابی: معایب یا محاسن آثاری است که با عبارات: برجسته، قوی، ضعیف، خوب یا ناقص مورد قضاوت قرار می گیرد.
معیارها: شاخصه هایی هستند که ارزیابی ها در نهایت برپایه آن استوارند. در این مرحله معیارهای مندرج در فراخوان با پروژه ارائه شده تطابق داده می شود.
دلایل: علل هایی هستند که ارزیابی را تأیید و اثبات می کنند. در این مرحله بر اساس دلایل نتیجه گیری مرحله اول انجام و آثاری که معیارهای مندرج در فراخوان را رعایت نکرده اند حذف شده و بیست اثر برتر مشخص و تفکیک می شوند.

مرحله دوم بر اساس گزینش از میان معیارها:
در این مرحله به هر اثر، بر اساس معیارها ی وزن دهی شده نمره داده خواهد شد. بر اساس جمع نمره هیئت محترم داوران، آثار دارای رتبه یک الی بیست مشخص خواهد شد.
ارزیابی مجدد:  ۱۰ اثر برتر مورد نقد مجدد داوران قرار می گیرند و بر اساس رأی هیأت داوران مجدد آثار یک الی ده مشخص خواهد شد.
نتیجه گیری: در صورت انطباق نتیجه داوری با معیارها و ارزیابی مجدد، داوری خاتمه خواهد یافت. در غیر اینصورت ۱۰ اثر مورد بحث و نقد مجدد قرار خواهد گرفت و بر اساس معیارهای جزئی تر و نمره دهی به آنها داوری ادامه خواهد یافت. در نهایت آثاری که بیشترین نمره را دریافت کنند، حائز کسب رتبه خواهند شد. همچنین با تشخیص هیات داوران علاوه بر سه اثر حائز رتبه ،آثاری که شایسته قدر دانی باشند مشخص خواهد شد و ازآنها تقدیر به عمل خواهد امد.

جوایز مسابقه

نفر اول:   500/000/000 میلیون ریال
نفر دوم:   250/000/000 میلیون ریال
نفر سوم:   100/000/000 میلیون ریال

 

زمان‌بندی مسابقه


اعلام فراخوان: 97/8/12
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار: پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ 1397/10/20
(تا زمان ارسال اثار امکان ثبت نام در مسابقه وجود دارد . تاریخ آخرین مهلت ارسال آثار به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.)
داوری آثار : پنجشنبه 1397/10/27 و جمعه 1397/10/28
اعلام نتایج و بیانیه هیئت داوران: شنبه 1397/10/29
رونمایی از طرح‌های منتخب، اهدای جوایز و برگزاری نمایشگاه آثار: متعاقبا از طریق سایت اطلاع داده خواهد شد.

 

نحوه ارائه و ارسال آثار


مدارک خواسته شده:
    - ارائه پلان‌ها، نماها، مقاطع و سایر اطلاعات طرح در مقیاس ۱:۲۰۰
    - ارائه سایت پلان محوطه با در نظر گرفتن فضاهای مشخص شده در شرح پروژه در مقیاس ۱:۵۰۰
    - جزئیات اجرایی و مواد مصالح به کار رفته در طرح (اختیاری)
    - تصاویر سه بعدی داخلی و خارجی از طرح پیشنهادی شامل محوطه و ساختمان‌ها
    - ماکت طرح (اختیاری)
    - کلیه مدارک می‌بایست حداکثر در ۴ شیت ۷۰*۱۰۰ افقی پلات شده بر کاغذ گلاسه مات و به صورت لمینیت و شاسی شده ارائه شود.
    - کانسپت طرح
    - تهیه جدول فیزیکی هر طبقه به همراه مساحت، تعداد و توضیحات لازمه در قطع A4

نحوه ارسال آثار

کلیه شیت‌ها بایستی پرینت گرفته شده و به همراه مدارک خواسته شده بر روی یک لوح فشرده (سی دی یا دی وی دی) و به دبیرخانه مسابقه ارسال گردد. مدارک مورد نیاز در لوح فشرده شامل موارد زیر می‌باشد:

    1. کلیه نقشه‌ها شامل پلان‌ها، نماها و مقاطع با فرمت  DWG
    2. تصاویر سه بعدی با فرمت JPG در ابعاد حداقل ۱۲۴۰*۱۷۵۴ و حداکثر ۲۴۸۰*۳۵۰۰
    3. متن توضیحی کانسپت طرح با فرمت DOC و PDF
    4. تصویر شیت‌های ارائه شده در فرمت Tiff و یا Jpeg با کیفیت ۳۰۰ dpi
    5. فرم ثبت‌ نام  (پرینت نهایی ثبت نام)
    6. فرم تعهد خوداظهاری اصالت طرح   (از پایین این متن دریافت نمایید)
    7. فرم خود اظهاری ارتباط با داوران   (از پایین این متن دریافت نمایید)

تذکر مهم:
الف) در صورت استفاده از فونت فارسی در فایل اتوکد ، فونت مورد استفاده در لوح فشرده ذخیره گردد.
ب) کلیه مدارک باید مطابق با نیازهای مسابقه در زمان مقرر به برگزارکننده تحویل شود و در غیر این صورت از لیست شرکت کنندگان حذف خواهد شد.
ج) کلیه مدارک باید در سیستم متریک ارائه گردد.
د) شرکت کنندگان باید فرم ثبت نام و فرم تعهد مالکیت معنوی مسابقه را از سایت urbanism.hamedan.ir تهیه کرده و پس از تکمیل بر روی DVD ذخیره نمایند.
فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای
فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

آیین نامه و شرایط اختصاصی مسابقه

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای
1. شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد است.
2. مسابقه حاضر به صورت آزاد و در یک مرحله برگزار می گردد.
3. کارفرما متعهد است درصورت اذعان داوران به اجرایی بودن هریک از آثار حائز رتبه، در خصوص تکمیل اثر و تهیه نقشه های فاز ۲ مشروط به داشتن تخصص کافی و نمونه کار قابل قبول، مطابق باقوانین و ضوابط مربوطه با طراح پروژه قرارداد امضاء نماید.
4. رعایت حقوق معنوی و مادی آثار بر اساس «قانون حمایت حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان» مصوب ۱۳۴۸ مجلس ، برای شرکت کنندگان و تمامی ارکان مسابقه لازم الاجراست.
5. برگزارکننده مجاز است طرح، آثار و مستندات رسیده را پس از اتمام مسابقه با حفظ و رعایت مالکیت معنوی به نحو مقتضی و با ذکر مشخصات صاحب طرح و اثر و به شیوه ای که صلاح بداند منتشر نموده و یا به نمایش بگذارد.
6. در مورد افراد حقیقی که به صورت گروهی در مسابقه شرکت خواهند نمود، برگزارکننده تنها فردی را که با عنوان سر گروه ثبت نام می کند، جهت انجام مراحل مسابقه، مکاتبات، اعطاء جایزه و سایر مسئولیت ها به رسمیت می شناسد. تکمیل فرم مالکیت معنوی، فرم ثبت نام گروهی و تکمیل اطلاعات و امضاء اعضاء گروه الزامی می باشد.
7. شرکت کنندگان می‌بایست فرم ثبت نام و فرم تعهد مالکیت معنوی را تکمیل و امضا نمایند. یک نسخه بصورت مکتوب و فیزیکی همراه با امضای شرکت کنندگان و یک نسخه ذخیره شده بر روی CD یا DVD تهیه شود.
8. طرح و آثار ارائه شده، پس از پایان مراحل مسابقه مسترد نخواهد شد.
9. ارسال اثر توسط شرکت کنندگان به منزله اعلام مالکیت اثر بوده؛ در صورت تشکیک در عدم اصالت طرح موضوع به هیات داوران ارجاع داده شده و نظر آنها ملاک عمل قرار میگیرد .چنانچه احراز عدم اصالت طرح بعد از اخذ جایزه، توسط داوران مورد تایید قرار گیرد ،تیم طراحی ملزم به عودت جایزه و پرداخت خسارات وارده می باشد.
10. به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
11. بر روی شیت ها هیچگونه کد، شناسه، نام، مشخصات، لوگو و امثالهم از سوی شرکت کننده نباید درج شود.
12. شرکت کنندگان بایستی تا آخرین زمان ارسال آثار، مدارک خواسته شده را از طریق باجه های پستی، به صورت پیشتاز ارسال نمایند یا حضوری به دبیرخانه مسابقه تحویل دهند و این امر بایستی به نحوی برنامه‌ریزی گردد که کلیه مدارک تا تاریخ مقرر به دبیرخانه مسابقه تحویل داده شود.
13. برگزارکننده در قبال تأخیر و آسیب دیدگی ناشی از ارسال نامطلوب آثار به دبیرخانه، مسئولیتی ندارد.
14. مرجع نهایی رسیدگی به شکایات هیات رسیدگی به شکایات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهر سازی میباشد، در صورت شکایت احتمالی از مسابقه، تا یک هفته پس از اعلام نتایج، شرکت کنندگان می توانند به دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهر سازی، وزارت راه و شهرسازی مراجعه نمایند.
15. تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده بوده و متعاقباً به اطلاع عموم خواهد رسید.
16. تکمیل و ارسال فرم(خود اظهاری اصالت آثار) و (خود اظهاری ارتباط با داوران) که جهت دانلود در سایت مسابقه قرار دارد ،الزامی می باشد.
17. شرکت در مسابقه و ارسال اثر به منزله قبول مقررات است.
18. امکان مطرح کردن سؤالات احتمالی در خصوص مسابقه وجود دارد و شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق آدرس ایمیل urbanism@hamedan.ir سؤالات خود را مطرح نمایند. پاسخ سؤالات شرکت کنندگان از طریق وبسایت و در صفحه مختص مسابقه ارائه خواهد شد.
19. مرجع رسمی اطلاع‌رسانی بیانیه‌های مرتبط با مسابقه وبسایت urbanism.hamedan.ir می‌باشد.
فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

دریافت (دانلود) مدارک مورد نیاز


برای دریافت فایل کد و تصاویر پروژه بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
محتویات فایل : فرم خود اظهاری اصالت طرح + فرم خود اظهاری ارتباط با داوران + فایل اتوکد + تصاویر + پوستر مسابقه

 


ثبت نام در مسابقه

 

 

برای ورود به سامانه ثبت نام اینجا کلیک کنید
 

دبیرخانه مسابقه


آدرس دبیرخانه: همدان / میدان بیمه / بلوار عمار / معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان
تلفن تماس: 38201972-081

فراخوان مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای

 

http://satavand.com/portfolio_page/%d9%87%d8%aa%d9%84-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87-%da%af%d9%84%d8%b4%d9%86/

http://satavand.com/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%85%db%8c%d8%a7%d8%af%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%a7%d9%86/

برای دیدن مسابقه جایزه میرمیران کلیک کنید .

 

بیشتر بخوانید
2

مجله هنر و معماری ایوان

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

مجله هنر و معماری ایوان

مجله هنر و معماری ایوان

مجله هنر و معماری ایوان
👈برای دریافت رایگان نسخه الکترونیکی فصلنامه به ادامطلب مراجعه فرمایید .

شماره_هشتم (زمستان ۹۶) نشریه هنر و معماری ایرانی ایوان

برای دانلود کلیک کنید : Eyvan Journal - 8

نشریه علمى تخصصى دانشجویى
دانشکده هنر و معمارى اسلامى
دانشگاه بین المللى امام رضا ( ع)
سال سوم، شماره هشتم، زمستان 96

صاحب امتیاز : دانشگاه بین المللى امام رضا (ع)
مدیر مسئول : دکتر قدیر صیامى
استاد مشاور : دکتر محسن وفامهر
سردبیر : مهندس ایمان عرب
کارگروه مقالات: میلاد علمدارلو
کارگروه انعکاس: نازنین پورسلیمى
کارگروه خبرنامه: عطااللهلله بخشایشى
کارگروه سفرنامه: سمیرا سپهرى
گرافیک کامپیوترى: تینا دهقان
صفحه آرایى: خاطره قاسمیان
طراح لوگو و جلد : ایمان عرب
عکس روى جلد : فاطمه ارومیه اى

برای دیدن مسابقه معماری ابوظبی کلیک کنید .

برای دیدن مسابقه سال ساختمان 97 مجله هنر و معماری کلیک کنید .

برای دیدن ضوابط طراحی پارکینگ کلیک کنید.

 

بیشتر بخوانید
satavand

دستورالعمل ها و ضوابط ایمنی ساختمان

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

دستورالعمل ها و ضوابط ایمنی ساختمان

دستورالعمل ها و ضوابط ایمنی ساختمان

دستورالعمل ها و ضوابط ایمنی ساختمان

دستورالعمل ها و ضوابط ایمنی ساختمان (بیشتر…)

بیشتر بخوانید
49-Drool-Worthy-modern-farmhouse-kitchens-5995d5be845b340010c37c03

طراحی های الهام بخش آشپرخانه 2018

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

طراحی های الهام بخش آشپزخانه 2018

طراحی آشپزخانه-طراحی های الهام بخش آشپزخانه 2018

طراحی آشپزخانه

طراحی های الهام بخش آشپزخانه 2018

طراحی آشپزخانه

طراحی های الهام بخش آشپزخانه 2018

1.چه چیز هایی در طراحی آشپزخانه جدید است ؟

آخرین روند طراحی های همگی در مورد شخصی سازی و تغییرات محیط شما با تاکید واحد در یک طیف الگو ها و بافت ها و رنگ هاست . قکر کنید به کابینت های رنگارنگ، چوب های طبیعی، سرامیک های کف رنگی و گرافیکی ، و سینک سنگی. خلاصه اینکه بهبود فضای طبخ با مهر شخصی خودتان . تا آشپزخانه شما احساس بهتری بهتان بدهد و حس بیهتری بهتان القا کند .

طراحی آشپزخانه

همچنین بخوانید : برندگان جایزه معمار 97

2. طرح رنگ گرم در آشپزخانه

رنگ مورد علاقه ما رنگ زرد است . و 6 ضلعی خورشید گونه نور رب به تنهایی روی محیط میپاشد .

3.یک دیوار تاکیدی رنگی پاستلی را تصور کنید !

 

 این دیوار پاستلی برای کسانی است که دیوار آشپرخانه اشان را به رنگ های ملیح میخواهند.

4.آشپزخانه های به رنگ آبی همچنان محبوب هستند .

5.چوب های طبیعی و روکش های رنگ روشن

در چندین سال گذشته استقاده از چوب های ام دی اف و تخته سه لایی در آشپزخانه های شهری استفاده میشد. در حال حاضر ستفاده از چوب های طبیعی کاربرد بیشتری دارد .

6.آشپرخانه های جزیره ای

7.قفسه های باز در آشپزخانه

8.کابینت های صاف با دسته

9.کابینت های کلاسیک

طراحی آشپزخانه

10.ترکیب فلزات در کابینت آشپزخانه

ترجمه ونگارش : ستاوند پاژ

بیشتر بخوانید
final annoncment

فراخوان جایزه ویستا 3

  |   اطلاعات روز معماری   |   بدون دیدگاه

فراحوان جایزه ویستا 3

فراخوان جایزه ویستا 3-

فراخوان جایزه ویستا 3-

فراخوان جایزه ویستا 3-جایزه معماریفراخوان جایزه ویستا 3-جایزه معماری
ویستا به معناى اندیشه و اندیشه ورزى است. سومین دوره ى جایزه ى هنر معاصر ویستا مانند دوره هاى پیشین مى کوشد با تاکید بر ارزیابى فکر و ایده هاى معاصر هنر، شرایطى را براى معرفى و اجراى فکر و اثر برتر فراهم نماید.
ایده سازى و اهمیت به ساز و کارها و فرآیند خلق در هنر امروز هدفى است که این جایزه فارغ از رسانه یا جنبه هاى زیباشناختى دنبال کرده است. هنرمندان پس از ارائه ى طرح و پروپوزال کتبى خویش، که معیارهایى مانند معاصر بودن، ارزش هاى تئوری، اجرایى بودن و پتانسیل هاى فرهنگى را شامل مى شود در صورت پذیرفته شدن در لیست منتخب باید بتوانند طرح هاى خویش را براى اجرا توجیه کنند. موضوع در این دوره آزاد است و طرح هاى کوریتوریال نیز قابل طرح مى باشند.

فراخوان جایزه ویستا 3-جایزه معماری

اهداف:
١- شناسایى و معرفى طرح هاى برتر و نوآورانه در هنر معاصر ایران
٢- اهمیت بخشیدن به نگارش طرح و ایده ى هنرى و پروپوزال و بیانیه ى هنرمند و فرآیند تولید اثر و برنامه ریزى اجرایى و بر آورد بودجه
٣- تولید محتوا و انعکاس رسانه اى طرح هاى برتر به منظور غنى تر کردن محتواى

فراخوان جایزه ویستا 3-جایزه معماری

مراحل برگزاری:
١- ایده ها و مدارک تصویری، صوتی و مکـتوب کـه در قالب پروپوزال ارائه شده در مرحله نخست توسط هیئت برگـزاری مورد ارزیابی قرار می گـیردو از منتخبین این مرحله برای مصاحبه و ارائـه حـضوری دعوت خواهد شـد.
۲- طـرح های منتخب مـرحله دوم در نمایشگـاهی از مدارک، متن تصویری، مکـتوبات، فایل صوتی، ماکت یا روش های دیگر که هنرمندان برای معرفی ایده خود تعبیه می کـنند در گــالری ویستــا به نمایش در خواهند آمد.
۳- پس از نمایش طرح ها، ایده یا ایده های منتخب معرفی شده و شرایط تولید و نمایششان توسط گــالری ویستــا فراهم می گـردد.

فراخوان جایزه ویستا 3-جایزه معماری

شرایط شرکت کنندگان:
۱- سـوابق کـاری (رزومه) و نمونه آثار پیشین هنرمندان در داوری تاثیرگـذار است لذا شرکـت کـنندگـان می بایست سوابق کاری خود را در فایلی مجزا ضمیمه کنند.
۲- ارائـه پـروپوزال های مشترک (گـروهی) بلامانع است.
۳- هر هنرمند یا گـروه مجاز به ارائه حداکثر دو پروپوزال هستند.
۴- شرکـت بـرای تـمام سنیـن آزاد است.
۵- دبیرخانـه جایزه ویستا حق استفاده از آثــار را در رسانـه های چاپـی و اطلاع رسانی، تبلیغات فرهنگـی و نـمایش آن ها در داخـل و خـارج از کــشور با ذکــر نـام هنرمنـد بــرای خـود مـحفـوظ مـی دانـد.
۶- شرکـت کـنندگـان راه یافته به نمایشگـاه مجاز به ارائه طرح یا نمایش آن در نمایشگاه هایی که قبلاً یا همزمان با این مسابقه برگزار می شوند؛ نیستند.
۷- طرح های پیشنهادی نباید پیش از ارائـه، اجرا شده باشند یا بخشی از پروژه های پیشتر انجام شده باشند.
۸- طرح انتخاب شده حداکثر تا شش ماه پس از اعلام جایزه، برای نمایش آماده گردد.
۹- به پـروپوزال هایی کـه شرایط تدویـن و ارسال را رعایت نکـرده باشنـد رسیدگـی نخـواهد شـد لـذا شرکـت کـنندگـان پـس از مطالعـه دقیــق فـرم فرخوان نسبت به ارسـال اطلاعات فقط به وسیله ایمیـل اعلام شـده اقدام فرماینـد.

شرایط تدوین و ارسال پرو‍پوزال:
۱- شرکت ـنندگان می بایست پروپوزال های خود را به همراه مدارک بصری مربـوط به آن ها را در زمان تعیین شده بـه ایمیل دبیـرخانه بـه آدرس prize97@vistaart.gallery ارسـال نماینـد و از مراجعه حضوری به دبیرخانه خودداری فرماینـد.
۲- شرکـت کـنندگـان برای ارائه پروپوزال ها و سهولت در ارزیابی آن ها ملزم به رعایت نکـات زیـر هستند:
الف- معرفی و شرح ایده، محتوا و مانیفست اثر. ب- توضیح شیوه اجرایی، جدول زمانبندی اجراء و بودجه مورد نیاز برای خلق ایده
پ- مدارک، منابع و متریال تصویری، صوتی و غیره. توجه: پروپوزال های را با فـرمت Word و حداکـثر ۵۰۰ کـلمه، تصاویر بـا فـرمت JPEG و حداکثر ۱MG، صـدا و فیلـم بـا فـرمـت MP4 یـا MOV و قابل نمایش در مدیا پلیر و به شکل ایمیل و با حجم کمتر از ۵MG فرستاده شود، در صورت تهیه ماکت تصویر آن را ارسال و در صورت دعوت، اصل آن را به گالری برسانید.
۳- آدرس سایت برای دریافت فرم فراخوان www.vistaart.gallery (دریافت فرم فراخوان)

هیئت برگزاری و انتخاب:
نازگل انصارنیا
پریسا پهلوان
حمید سورى
رزیتا شرف جهان
بهرنگ صمد زادگان
بهنام کامرانى

جایزه:
۳۰۰ میلیون ریال؛ نشان ویستا و جایزه سیصد میلیون ریالی (شامل اجرای طرح) به اثر برگزیده اهدا می گردد.

زمانبندی فراخوان:
دریافت پروپوزال ها و مدارک: ۱ تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۷
اعلام لیست منتخبین (لیست کوتاه): ۱۵ بهمن ماه ماه ۱۳۹۷
نمایشگاه منتخبین: بهار ۱۳۹۸ در گالری ویستا (تاریخ نهایی متعاقباً اعلام میگردد)
مراسم اهدای جوایز و معرفی طرح برتر: بهار ۱۳۹۸

دبیرخانه:
تهران، خیابان مطهری (تخت طاووس)، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ١١
تلفن تماس: ۳۴-۸۸۵١٣۹٣٣
ایمیل: prize97@vistaart.gallery
سایت گالری: www.vistaart.gallery

بیشتر بخوانید