تصویر پست

حس مکان

حس مکان

حس مکان
چرا خانه و محل کار در سلامتی و حال شما تاثیر میگذارد؟ وقتی که صحبت از راحتی میشود، اولین چیزی که به ذهنتان می آید چیست؟ فضاهای مجلل، مبل ها زیبا و طراحی داخلی جذاب؟ گروهی این وسایل را به غلط جایگزین راحتی و آسایش میکنند، در صورتیکه آسایش و راحتی زمانی اتفاق می افتد که فضای شما بتواند خواسته های شما را برآورده کند که در این مورد، معماران نقشی اساسی بازی میکنند.

معماران و طراحان، مسئول کیفیت بصری، حرارتی و آکوستیک فضاها و کیفیت هوای داخل فضاهایی از جمله در خانه و محل کار هستند. در قرن 12 ، شهرنشینان، 09 درصد وقت خویش را در فضاهای سرپوشیده میگذرانند.

ما همواره تعادل و یا نبود تعادل در شرایط جسمانی، و محیطی را در فضاهای سرپوشیده تجربه میکنیم. با این نگاه، مفهوم آسایش روشن به نظر میرسد اما متاسفانه، آسایش به عنوان یک هدف جامع و کلی در معماری، به اندازه کافی به آن پرداخته نشده است. بالاتر از اندازه گیری ابعاد آکوستیک و بصری در یک ساختمان ، معماران باید یک فهم دقیق از یک کانسپت اصولی نیز داشته باشندکه مارا به سمت بهترین نتیجه در جهت آسایش و راحتی سوق بدهد. یک درک جامع از اینکه چگونه انتخاب مصالح تاثیر میگذارد در کیفیت فضاهایی از جمله اتاق های کنفرانس، خانه ها، تئاتر ها و … و همه تصمیماتی هستند که در طراحی و اجرا

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دپارتمان آمورشی ستاوند دیتیل مراجعه فرمایید :

دانلود مقاله حس مکان

 

بـعـدی
حضور در دومین نمایشگاه بین المللی هتلداری تهران 23 بهمن 1397