تصویر پست

ریزورت هتل چیست؟

ریزورت هتل چیست؟

ریزورت هتل (‏Resort Hotel‏) :

ریزورت هتل
ریزورت هتل ها یا هتل های مخصوص استراحت ، دارای امکاناتی لوکس هستند که معمولا در کنار ساحل ، چشمه های آبگرم یا ‏جاذبه هایی نظیر پیست اسکی و طبیعت بکر واقع شده اند. تفاوت ریزورت ها و هتل ها در موقعیت آنها ، امکانات ، تفریحات و ‏خدماتیست که ارائه می شود. ریزورت ها معمولا فضای بزرگتری نسبت به هتل ها دارند و تفریحات متنوع تری را در اختیار ‏میهمانانشان قرار می دهند از جمله پارک آبی یا استخر های بزرگ روباز.‏ ‏ ‏‏‏ ‏

منظور از ریزورت (Resort) استراحتگاه هایی است که علاوه بر محل اقامت و رستوران، امکانات لازم برای تفریح و استراحت در اختیار مسافران و میهمانان گذاشته می شود.ریزورت ها عمدتا به دور از شلوغی و هیاهوی شهر ساخته می شوند ونکته ای که در ساخت آن مدنظر دارند این است که در نواحی خوش آب و هوا و بکر طبیعی ساخته شود تا مسافران بتوانند از هوای پاک آن لذت برده و استراحت نمایند. از آنجا که ریزورت ها در نزدیکی مناظر طبیعی ساخته می شود، فعالیت های تفریحی متنوعی نظیر اسپا، استخر، باشگاه و... برای میهمانان فراهم شده است.

ریزورت هتل چیست؟

ریزورت ها عموما بر روی سطح وسیعی از زمین ساخته می شوند و مقدار قابل توجهی ملک برای زمین دارد. در ریزورت ها علاوه بر وجود امکانات تفریحی و ورزشی متنوع، سایر امکانات موردنیاز نظیر اتاق خواب، اتاق غذاخوری، آشپزخانه و ... نیز تعبیه شده است.

یک ریزورت یک مجموعه تجاری مستقل است که بیشترین تلاش را میکند تا تمام نیازهای مساقران و کسانی که به تعطیلات میروند را محقق سازد مانند غذا و مرکز خرید و اقامت و سرگرمی ونوشیدنی و ورزش و غیره.

 انواع ریزورت هتل ها : 

-ریزورت تاریخی مانند ایتالیا

-ریزورت به صورت شهر و جزیره

-اسپا ریزرت

-ریزورت تاریخی

 

نمونه موردی : 

1.  (پارسیس ریزورت کیش)parsis resort
2.Disney’s Grand Floridian Resort & Spa
3.Disney’s Port Orleans Resort–Riverside
بـعـدی
سوم اردیبهشت روز معمار گرامی