تصویر پست
5 عدد از بزرگترین سازه های دنیا

بزرگترین سازه های دنیا

 

شماره 1 :  فرودگاه بین المللی دبی ،آل مکتوم
فرودگاه بین المللی دبی ، آل مکتوم
این فرودگاه را با وسعت مساحت ۱۴۰ کیلومتر مربع، طراحی کرده اند و دقیقا با همین مساحت هم در حال ساخت آن هستند.فرودگاه آل مکتوم در واقع یکی از مهم ترین بخش ها از پروژه ی بسیار بزرگ مرکز جهانی دبی (Dubai World Central) است که در کنار این فرودگاه، یک مجموعه ی مسکونی و تجاری را دارد و در کل مجموعه ای لجستیک به حساب می آید. کسانی که در فکر ساخت و احداث این فرودگاه هستند اهداف بزرگی را برای آن در سر دارند زیرا، فرودگاه آل مکتوم قرار است به بزرگ ترین هاب مسافری و کارگو در سرتاسر جهان تبدیل شود.البته بی شک این فرودگاه چنین قابلیتی را دارد زیرا، فرودگاه آل مکتوم، ده ها برابر بزرگتر از فرودگاه بین المللی دبی که در حال حاضر یکی از مهم ترین فرودگاه های این شهر و کشور امارات است، خواهد بود.فاز 2 گسترش این مجموعه حدودا 32 بیلیون دلار براورد هزینه شده است . و هنوز آمار دقیقی از تاریخ نهایی اجرا شدن آن در دست نیست .
Middle East, UAE, Dubai, airport new Al Maktoum
شماره 2 :شهر صنعتی الجبیل 2 در عربستان صعودی
شهر صنعتی الجبیل 2 در عربستان صعودی
این شهر یزرگترین شهر صنعتی جهان با طرح گسترش حدود 11 بیلیون دلار هزینه میباشد . فاز دو این طرح در سال 2014 کلید خورده است و تا سال 2024 پایان خواهد یافت .
Jubail Industry City, Saudi Middle Eastern Cultureia.
شماره 3 : دبی لند . دبی
شماره 3 : دبی لند
شهر والتر دیزنی میتواند سه بار در درون دبی لند قرار بگیرد . با 278 کیلومتر مربع مساحت . دبی لند 64 بیلیون دلاری درایا 6 بخش است . تم پارک ، سالن ورزشی ، بوم گردی ، امکانات سلامتی ، جاذبه های علمی و چند هتل .
Dubailand, Dubai, UAE.
شماره 4  :  پایگاه فضایی بین المللی ، فضا
پایگاه فضایی بین المللی
ISS در هر 92 دقیقه زمین را دور می زند. ISS در حال حاضر برنامه ریزی شده هزینه های ساخت و ساز بیش از 60 میلیارد دلار است که توسط یک کنسرسیوم از 15 کشور و پنج سازمان فضایی ایجاد شده است. هزینه احتمالی ایستگاه فضایی و گسترش آن، می تواند بیش از 1 تریلیون دلار باشد که می تواند به عنوان یک زیستگاه برای یک میلیون نفر از مسافران خارج از سیاره تبدیل شود. بزرگترین سازه های دنیا
International Space Station
شماره 5 : پروژه انتقال آب جنوب به شمال چین
پروژه انتقال آب جنوب به شمال چین
در شمال چین، تقریبا 50 درصد از جمعیت چین را تشکیل می دهد، اما تنها 20 درصد از منابع آب در این کشور دارد. برای مقابله با این عدم تعادل، چین سه کانال بزرگ، هر کدام بیش از 600 مایلی طولانی و حمل آب به شمال از سه بزرگترین رودخانه های چین را تامین مالی کرده است. این پروژه یک برنامه ساختمانی 48 ساله دارد. پس از تکمیل، هر ساله 44.8 میلیارد متر مکعب آب عرضه خواهد شد. بزرگترین سازه های دنیا
China, Qinghai
بـعـدی
معتبرترین وب سایت مرجع دیتیل های ساختمانی