تصویر پست

اعلام نتایج نهایی جایزه معمار 98

اعلام نتایج نهایی جایزه معمار 98

فراخوان جایزه معمار98

مراسم معرفی برگزیدگان نوزدهمین دوره‌ی جایزه‌ی معمار روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه در مرکز همایش‌های هتل قلب برگزار شد.
در ابتدای مراسم که با حضور جمعی از معماران، علاقه‌مندان، داوران و شرکت‌کنندگان در این دوره‌ی جایزه‌ی معمار برگزار شد، تمامی طرح‌های راه‌یافته به مرحله نهایی، معرفی شدند.
همانند سال‌های‌ گذشته، پخش زنده و مستقیم این مراسم به صورت اینترنتی توسط سوپرپایپ انجام شد.
هیات داوران نوزدهمین دوره‌ی جایزه‌ی معمار، برگزیدگان در چهار گروه مسکونی تک واحدی، مسکونی آپارتمانی، بازسازی و عمومی را به این شرح معرفی کرد:

برندگان گروه مسکونی – تک واحدی
رتبه اول: رضا کولیوند، خانه‌ی خیابان باهنر

 

رتبه دوم: محسن عطارها، خانه به‌داد

رتبه سوم: گروه معماری مان (مجید زمانی، محدثه یونسی) خانه آینه‌ورزان دماوند

برندگان گروه مسکونی – آپارتمانی
رتبه اول: رضا حبیب‌زاده، ساختمان مسکونی کناراب

 

رتبه دوم: گروه معماران رواق (سیدیوسف رضوی، امیرحسین منتظر)، ساختمان مسکونی سرو

رتبه سوم: استودیو معماری فرامتن، استودیو طراحی معماری پراگماتیکا (حسن اسناوندی، محمدرضا محب‌علی، ‏‌نسترن نصیری) ساختمان مسکونی ۱۰۶ مهرشهر

برندگان گروه بازسازی
رتبه اول: دفتر معماری باغ ایرانی (مهسا مجیدی)، بوتیک هتل حنا
رتبه دوم: مهندسان مشاور نگین‌شهر آینده (علی نقوی نمینی، حمیدرضا موسوی، شادی عزیزی) معماری برای معمار
رتبه سوم: استودیو طرح و ساخت آدمون (شبیر موسوی، امیررضا فاضل، مهدی کلاهی) کلاژ

برندگان گروه عمومی
رتبه اول: مشاوران هوبا طرح (هومن بالازاده)، ساختمان مرکزی مجموعه آجر کهن‌سرام
رتبه دوم: گروه معماری پادیاوپارت (بهرام شکوهیان، امیر فاضلی، کوروش ناظم‌پور)، پروژه دبستان زنده‌یاد شهابدین خسروانی و هاشم خسروانی
رتبه سوم: محمد وارسته، مجموعه گردشگری و رستورانی باکویه

 

داوران:

کورش دباغ
Kourosh Dabbagh

متولد سال ۱۳۴۸ در تهران و فارغ‌التحصیل معماری از دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی، فعالیت حرفه‌ای را از سال ۱۳۷۲ آغاز و در سال ۱۳۸۲ دفتر معماری آراد را با بهرام کلانتری تأسیس کرد که در مسابقات متعددی حائز رتبه شده است. مقالات و پروژه‌های مختلفی نیز در نشریات ایرانی و خارجی از ایشان به چاپ رسیده است. انتخاب پروژه کارخانه پایکار بنیان پانل در سال ۲۰۰۸ در فستیوال جهانی معماری در بارسلون (WAF)، کسب رتبه اول جایزه معمار در سال ۱۳۸۶ برای کارخانه پایکار بنیان پانل، کسب رتبه اول مسابقه معماری داخلی پروژه رستوران لانژ در سال ۱۳۸۷، کسب رتبه نخست مسابقه معماری داخلی پروژه رستوران تاچ در همان سال و همچنین کسب رتبه سوم جایزه معمار در سال ۱۳۹۴ از پروژه‌های برنده شرکت آراد هستند.

علیرضا شرافتی


Alireza Sherafati

متولد سال ۱۳۵۱ در تهران و فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه شهید بهشتی، عضو مؤسس گروه طراحی ارش در سال ۱۳۸۱ و عضو مؤسس گروه طراحی ارش، بعد چهارم فضا از سال ۱۳۹۱ تاکنون بوده است. او در سال ۱۳۸۵ مقام اول مسابقه معمار، سال ۸۶ رتبه سوم، ۸۷ رتبه دوم، ۸۸ رتبه دوم و در سال ۱۳۹۴ رتبه اول و دوم جایزه معمار را کسب کرد. همچنین برنده اول مسابقه مجتمع اقامتی بین‌راهی (۱۳۹۷)، رتبه دوم مسابقه مجموعه چندمنظوره قم (۱۳۹۵)، رتبه اول مسابقه مسکونی شار و رتبه اول مسابقه تجاری – اداری شریعتی بوده است. تدریس در کارگاه دانشگاه ونیز (WAVE 2016) و راهیابی به فهرست منتخب مسابقه آقاخان (۲۰۱۰) و فستیوال جهانی معماری (WAF) در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ از دیگر فعالیت‌های او در سال‌های اخیر است.

فرامرز شریفی


Faramarz Sharifi

فرامرز شریفی متولد ۱۳۱۵، در سال ۱۳۴۲ با درجه عالی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغالتحصیل شده. از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۷۲ در دفاتر مهندسی مشاور و از سال ۱۳۷۲ در دفتر شخصی خود به کار مشغول بوده است. او در سال ۷۹ به دریافت نشان پیرنیا و لوح قدردانی و سپاس از جشن شصتمین سال تأسیس دانشکده هنرهای زیبا و در سال ۸۱ به رتبه پنجم جایزه بزرگ معمار نایل آمده است. از سال ۷۹ تا ۸۱ نیز عضو کمیته معماری (حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران) بوده است.

الهام گرامی‌زاده نایینی


Elham Geramizadeh

متولد ۱۳۵۹، دانش‌آموخته معماری از دانشگاه هنر، از سال ۱۳۸۵ عضو مؤسس و شریک در دفتر فرایند منطقی است. طی فعالیت حرفه‌ای با تمرکز بر الگوهای شکل‌گیری و طراحی انسان‌محور جوایز متعددی به دست آورده، ‌از جمله رتبه اول مسابقه معماری و طراحی شهری وزارت مسکن (۱۳۸۶)، رتبه دوم جایزه معمار (۱۳۸۹)، رتبه اول جایزه طراحی و معماری نما (۱۳۹۱)، رتبه دوم جایزه معمار ( (۱۳۹۲ساختمان‌های مسکونی، رتبه دوم جایزه معمار (۱۳۹۴) ساختمان‌های مسکونی، رتبه اول جایزه آسیا ۲A (2016) ساختمان‌های عمومی، رتبه دوم جایزه اروپا ۲A (2017) مسکونی، رتبه اول مسابقه SARCH 2017)) بخش ساختمان‌های آینده، رتبه سوم جایزه معمار ((۱۳۹۶. او پس از تدریس در دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه‌های آزاد در سال ۱۳۹۴ مؤسسه مان معماران را به عنوان فضایی برای تعامل نسل‌های مختلف معماران، همکاری و انتقال تجربیات و آموخته‌های حرفه در اصفهان تأسیس کرد.

محمد محمدزاده


Mohammad Mohammadzadeh

متولد ۱۳۵۲، دانشآموخته معماری و شهرسازی از دانشگاه علم و صنعت ایران است. فعالیت رسمى خود را از سال ۱۳۷۹با دفاتر مشاور در طراحى و نظارت بر پروژه‌هاى عمومى و خصوصى آغاز و در سال ۱۳۸۶ دفتر معماری مام را تأسیس کرد که طراحى و نظارت بر پروژه‌هاى متنوعى را به عهده داشته است. او چندین جایزه ملی و بینالمللی کسب کرده، از جمله رتبه اول و مدال جایزه معماری آسیا (۲۰۱۷)، چند دوره فینالیست و تقدیرشده جایزه معمار، و جایزه وزارت راه و شهرسازی برای بهترین طرح بازآفرینی اجراشده در بافت‌هاى شهری در ۱۰ سال گذشته (۱۳۹۶). در مدرسه عالی هنرهای زیبای پاریس – بوزار، فوروم معماران شهر زوریخ -سوئیس، اتریش، و دانشگاههای مختلف ایران بهعنوان سخنران مدعو حضور یافته است. در دو دهه گذشته، حدود پنجاه عنوان مقاله و نقد، به خصوص در مجله معمار، منتشر کرده است.

 

منبع :  memar-award

 

تماس با ما : 02122044080

بـعـدی
هتل های تجاری